13-letnia Milenka odebrała sobie życie. Samobójstwa dzieci: Te liczby PRZERAŻAJĄ

2020-12-05 8:04 vera bo
Bykowce: Grób młodziutkiej Milenki. 13-letnia dziewczynka popełniła samobójstwo  [ZDJĘCIA]
Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS

Mieszkańcy wsi Bykowce w woj. podkarpackim wciąż nie mogą otrząsnąć się po samobójczej śmierci 13-letniej Mileny. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Sanoku odebrała sobie życie w swoim domu. Nadal nie wiadomo, co pchnęło ją do tak desperackiego kroku. Według statystyk, przyczyną co 5 pogrzebu dziecka w Polsce jest samobójstwo.

Znajomi Mileny będą ją wspominać jako "bardzo grzeczną, uśmiechniętą i radosną" dziewczynę. Uczennica SP nr 6 w Sanoku była zafascynowana bajkami z Azji, uczyła się języków obcych, a niedawno chwaliła się w internecie swoją nową fryzurą.

- Dobra rodzina, zgrali się, żadnej patologii - powiedziała "Super Expresowi" Elżbieta Kurzawa, sołtys wsi Bykowce. - To dla nas wszystkich jest ogromny szok. Ta Milenka zawsze uśmiechnięta. Grzecznie się kłaniała, nie słyszałam, żeby były z nią jakieś problemy. Bardzo dobra rodzina.

13-letnia Milenka powiesiła się w swoim domu

Według przeprowadzonych w tym roku analiz przez Franciszek Małecki-Trzaskoś, neuropsycholog i działacz społeczny, przeprowadził w tym roku dokładne analizy statystyk samobójstw w Polsce. Okazuje się, że w Polsce dane na temat samobójstw są niedoszacowane. Jak podaje portal mamadu.pl, z analiz Małeckiego-Trzaskosia wynika, że przyczyną pogrzebu co 5 dziecka w Polsce w wieku od 13 do 18 lat, jest samobójstwo.

13-letnia Milena przed sobą miała całe życie. Dlaczego doszło do tej niepotrzebnej śmierci? Policjanci pracują nad wyjaśnieniem tej tragedii. Śledczy zabezpieczyli przedmioty należące do nastolatki, m.in. komputer, telefon i jej notatnik. 3 grudnia odbył się jej pogrzeb.

Uwaga! Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń pod bezpłatny numer telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111. Telefon zaufania prowadzi Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”. Telefon jest czynny codziennie od 12:00 do 22:00. Z konsultantami możesz się skontaktować wysyłając wiadomość online: www.116111.pl/napisz. Więcej informacji: www.116111.pl.