19-latek pędził BMW po autostradzie A4. Szokujące tłumaczenie! Ta prędkosć zwala z nóg

2021-09-17 12:45
19-latek pędził BMW  po autostradzie A4. Szokujące tłumaczenie! Ta prędkosć zwala z nóg
Autor: podkarpacka policja 19-latek pędził BMW po autostradzie A4. Szokujące tłumaczenie! Ta prędkosć zwala z nóg

Zawrotną prędkość, bo 228 km/h, po autostradzie A4, pędził 19-letni kierowca bmw. Kierowca został surowo ukarany. Tłumaczył policjantom, że "chciał sprawdzić, jak pójdzie auto kolegi".

19-latek po A4 zasuwał prawie 230 km/h

Do zdarzenia doszło 11 września. Dziś o występku 19-latka poinformowali policjanci. Co się wydarzyło na austotradzie A4?

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, pełniąc służbę w ramach grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. Na wysokości miejscowości Gorliczyna (w powiecie przeworskim), na autostradzie A4, 19-latek kierujący bmw przekroczył dopuszczalną prędkość o 88 km/h. Policyjny wideorejestrator wskazał, że mieszkaniec powiatu jarosławskiego jechał z prędkością ponad 228 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 140 km/h. - informuje podkarpacka policja.

Jak z nadmiernej prędkości tłumaczył się nastolatek? Powiedział policjantom, że "chciał sprawdzić, jak pójdzie auto kolegi". 19-latek został przez policjantów ukarany mandatem w wysokości 500 zł. To nie wszystko, otrzymał też 10 punktów karnych. Jak dodają policjanci, ponadto podczas kontroli okazało się, że w aucie brakuje obowiązkowego wyposażenia pojazdu - gaśnicy, za co kierowca został ukarany kolejnym mandatem w wysokości 100 zł.

Zobacz też: Motorowerzysta zginął na drodze w straszny sposób. Jego ciało leżało w rowie

Sonda
Czy na polskich drogach jest bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE