21-latek i jego mama pobili 14-latka!  W ruch poszła pałka teleskopowa. Poszło o dziewczynę?

i

Autor: Policja zdjęcie ilustracyjne

Szok w Dębicy

21-latek i jego mama pobili 14-latka! W ruch poszła pałka teleskopowa. Poszło o dziewczynę?

Do tego szokującego zdarzenia doszło w Dębicy w województwie podkarpackim. 14-letni chłopak, Oliwier został pobity. Według prokuratury sprawcami są 21-letni Rudolf Sz. oraz jego mama Mariola Sz. Nastolatek miał znieważyć dziewczynę Rudolfa Sz., Wiktorię, za co został brutalnie potraktowany. W ruch poszła pałka teleskopowa. Szczegóły poniżej.

Do zdarzenia doszło 4 marca 2023 na terenie ulicy Robotniczej w Dębicy. Duet 21-letni Rudolf Sz. oraz 47-letnia Mariola Sz. czyli syn razem z matką mieli pobić 14-letniego Oliwiera. Z naszych ustaleń wynika, że poszło o dziewczynę Rudolfa Sz., Wiktorię. 14-latek miał ją obrazić wypowiadając w jej kierunku słowa powszechnie uważne za obelżywe! Chłopak postanowił bronić honoru dziewczyny. Z pomocą przyszła mu mama. Kobieta miała bić 14-latka pałką teleskopową!  Informację o zdarzeniu potwierdza prokuratura.

- Sprawcami są: młody chłopak 21-latek oraz jego mama 47-latka, mieszkańcy Dębicy. Do zdarzenia doszło na tle nieporozumień pomiędzy dziewczyną podejrzanego a pokrzywdzonym. Rzekomo, jak wynika z wyjaśnień podejrzanego oraz jego dziewczyny, pokrzywdzony miał ją znieważyć słowami powszechnie uznanymi za obelżywe - mówi w rozmowie z "Super Expressem" prokurator Jacek Żak z Prokuratury Rejonowej w Dębicy.

Jak doszło do spotkania całej tej grupy? Okazuje się, że dziewczyna Rudolfa Sz., Wiktoria miała umówić się na spotkanie z 14-latkiem na ulicy Robotniczej w Dębicy.

- Spotkanie zaaranżowała dziewczyna podejrzanego, umówiła się z nim i kiedy się spotkali, pojawił się jej chłopak, czyli podejrzany, który zaatakował pokrzywdzonego, zadając mu uderzenia, przewrócił go, wtedy pojawiła się również jego matka i zaczęła zadawać uderzenia pokrzywdzonemu pałką teleskopową - przekazuje Jacek Żak.

Młody chłopak został dotkliwie pobity.

- W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony doznał złamania oczodołu oraz złamania przedniej ściany zatoki szczękowej, które naruszają czynności narządu powyżej 7 dni. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - precyzuje prokurator Żak.

Matka z synem nie byli wcześniej karani. Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policji, zakaz kontaktowania się i zakaz zbliżania się na odległość mniejszą, niż 50 metrów.