22-latek założył pętlę na szyję i zawisnął na barierce. Przed śmiercią uratowali go policjanci

2021-10-28 8:39
22-latek założył pętlę na szyję i zawisnął na barierce. Przed śmiercią uratowali go policjanci
Autor: Pixabay.com 22-latek założył pętlę na szyję i zawisnął na barierce. Przed śmiercią uratowali go policjanci / zdjęcie ilustracyjne

Rzeszowscy policjanci odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który może próbować popełnić samobójstwo. Wyruszyli na pomoc. Było o krok od tragedii, 22-latek miał już zawiązaną pętlę na szyi, przywiązaną do barierki.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (23.10/24.10), dziś poinformowała o nim policja. Zaniepokojeni znajomi zadzwonili na policję, obawiając się o swojego kolegę.

- Ze zgłoszenia wynikało, że 22-letni mieszkaniec województwa małopolskiego wybiegł z samochodu i prawdopodobnie ma myśli samobójcze - informują policjanci z KMP Rzeszów.

Policjanci bez zwłoki zaczęli przeszukiwać okolicę. Po kilku minutach ich oczom ukazał się straszny widok. Zauważyli wiszącego na barierce mężczyznę z założona na szyi pętlą.

- Policjanci uwolnili go i ułożyli w pozycji bezpiecznej. Na szczęście 22-latek był przytomny i można z nim było nawiązać kontakt. Funkcjonariusze wezwali załogę pogotowia ratunkowego. Do jej przyjazdu utrzymywali kontakt z 22-latkiem. Mężczyzna został przewieziony do szpitala - podaje policja.

Zobacz też: Rzeszów: Ciało znaleziono w zalewie nad Wisłokiem! To zaginiony Mariusz Michalik?

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Dozorca zasnął. Karetka utknęła pod bramą szpitala. "Panie, otwórz pan!"
Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE