5 dominikanów z Rzeszowa zarażonych koronawirusem! Komunikat klasztoru

2020-03-25 12:05 AP
Koronawirus blisko Torunia. Są NOWE PRZYPADKI w Kujawsko-Pomorskiem! Gdzie leżą chorzy?
Autor: Shutterstock Koronawirus blisko Torunia. Są NOWE PRZYPADKI w Kujawsko-Pomorskiem! Gdzie leżą chorzy?

Klasztor wydał specjalny komunikat w tej sprawie. Wynika z niego, że 5 dominikanów jest zarażonych koronawirusem. Wcześniej pisaliśmy o tm, że zakon został objęty kwarantanną.

Dominikanie uspokajają, że czują się dobrze. Zostali objęci procedurą medyczną.

- Jak informowaliśmy w poprzednim komunikacie, zostaliśmy objęci kwarantanną nałożoną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie, gdyż jeden z nas miał kontakt z osobą u której pozytywnie stwierdzono zakażenie korononwirusem. Po przeprowadzonych u nas testach okazało się, że pięciu z nas ma wynik pozytywny. Jesteśmy objęci procedurą medyczną i na ten moment czujemy się dobrze.

Dominikanie apelują też, że jeśli ktokolwiek miał z nimi kontakt w ostatnim czasie (po 9 marca) proszony jest o zachowanie kwarantanny domowej i obserwowanie swojego stanu zdrowia. W przypadku objawów należy skontaktować się z najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną.

- Zostańcie w domach. Prosimy Was o modlitwę i zapewniamy Was o niej. - apelują.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Koronawirus: gdzie szukać pomocy? Lista szpitali i oddziałów zakaźnych

Super Raport - odcinek 2
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE