Koronawirus Podkarpacie: kolejne 2 przypadki zakażenia. W sumie 39 osób zarażonych

2020-03-25 9:08 AP
Pięćdziesiąt przypadków koronawirusa w Małopolsce. Zachorował kolejny młody mężczyzna
Autor: straz.gov.pl

Przed chwilą poinformowano o kolejnych dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. W sumie już u 39 osób w naszym regionie potwierdzono COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed chwilą o kolejnych 26 potwierdzonych przypadkach zachorowań w Polsce. Niestety, dwie osoby zmarły  we Wrocławiu.

Jak informują służby wojewody, badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. (Razem mamy teraz 39). Pierwszy - to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, przebywa w ścisłej kwarantannie domowej, a drugi - to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej. 

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7344 osób,  a 8089  poddane jest  kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 63  osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1339  testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Co trzeba teraz dezynfekować?

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.