Zlekceważył kwarantannę domową. ZADZWONIŁ do policjantów z informacją, że WRÓCIŁ

2020-03-24 14:40 AP/KPP Kolbuszowa
Zmieniają się numery telefonów do jednostek Policji w całym kraju
Autor: Policja

Mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego grozi spora grzywna. Zlekceważył zasady kwarantanny domowej. Mężczyzny nie było w domu podczas wczorajszej kontroli policjantów. Po około godzinie zadzwonił do funkcjonariuszy z informacją, że.... już wrócił.

Policjanci sprawdzają codziennie, czy osoby przebywające w kwarantannie stosują się do niej. Niestety wczorajsza kontrola policjantów u mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, pokazała, że nie wszyscy przestrzegają obowiązujących zaleceń.

- Kiedy policjanci po południu podjechali pod dom mężczyzny i skontaktowali się z nim telefonicznie, oświadczył, że zaraz wyjdzie i rozłączył się. Niestety się nie pojawił, ani też nie odpowiadał na telefony policjantów. Funkcjonariusze zgłosili fakt dyżurnemu i realizowali dalsze czynności. Godzinę później mężczyzna zadzwonił do funkcjonariuszy i poinformował, że jest już w domu, a wcześniej był u sąsiada. - informuje policja.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 37 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 6879 osób, dla 7365 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób. 

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Czy lato wypłoszy koronawirusa?

Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu

Akcja szycia maseczek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.