Alert dla Podkarpacia. Mróz i marznące opady! IMGW ostrzega

2022-01-24 19:53

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa podkarpackiego. To alert przed marznącymi opadami deszczu, które mogą pojawić się we wtorek (25.01.2022) nad ranem. Dla południowych powiatów Podkarpacia wydano ostrzeżenia przed silnym mrozem. Szczegóły poniżej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega mieszkańców Podkarpacia przed marznącymi opadami. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia w trzystopniowej skali, które obowiązuje w całym regionie. Marznących opadów można się spodziewać we wtorek, 25 stycznia nad ranem (od godz. 4.00). Alert obowiązuje do godz. 16.00.

Zobacz tez: Siarczysty mróz, burze śnieżne i wielka odwilż! Grożą nam podtopienia?! Zaskakująca prognoza pogody

- Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź - informują synoptycy w treści ostrzeżenia.

Prawdopodobieństwo oceniono na 70 procent.

Z kolei dla południowych powiatów Podkarpacia wydano również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Alert obowiązuje w powiatach:

  • sanocki
  • leski
  • bieszczadzki
  • krośnieński
  • m. Krosno
  • jasielski

- Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -17°C do -14°C. Wiatr o średniej prędkości od 7 km/h do 15 km/h - informuje IMGW.

Ostrzeżenie przed silnym mrozem obowiązuje od godz. 20.00 w poniedziałek, 24 stycznia do godz. 8.00 rano we wtorek, 25 stycznia. Prawdopodobieństwo oceniono na 80 procent.

Polecamy: Luty zaskoczy nas nie tylko burzami! Długoterminowa prognoza pogody

Burza śnieżna w Zagórzu
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE