Armagedon pogodowy na Podkarpaciu. Strażacy wyjeżdżali ponad 400 razy na interwencje

2021-01-26 8:00
FATALNE warunki na drogach Rzeszowa. Śnieżny ARMAGEDON! [ZDJĘCIA]
Autor: Internauta FATALNE warunki na drogach Rzeszowa. Śnieżny ARMAGEDON! [ZDJĘCIA]

Intensywne opady śniegu sprawiły, że w województwie podkarpackim zasypało drogi, niektóre domy były odcięte od prądu, w Rzeszowie runął dach hali magazynowej. Podkarpaccy strażacy wyjeżdżali w przeciągu ostatnich 24 godzin ponad 400 razy! Zobacz szczegóły.

Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. Wiele interwencji straży pożarnej

Strażacy na Podkarpaciu mieli w ostatnim czasie pełne ręce roboty. Winowajcą są intensywne opady śniegu, jakie przeszły przez nasz region. Jak informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków, wyjeżdżali oni ponad 400 razy w ciągu ostatnich 24 godzin do usuwania skutków śnieżycy.

Dalsza część artykułu poniżej galerii zdjęć z zasypach dróg na Podkarpaciu:

- Nasze interwencje polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów, leżących na drogach i chodnikach. W kilku przypadkach wyjeżdżaliśmy do usunięcia drzew leżących na liniach energetycznych. - mówi bryg. Marcin Betleja.

W tych powiatach na Podkarpaciu było najwięcej interwencji strażaków

Najwięcej wyjazdów strażacy odnotowali w powiatach:

  • krośnieńskim
  • strzyżowskim
  • leżajskim
  • rzeszowskim
  • sanockim
  • leskim

Jak informuje rzecznik podkarpackich strażaków, na szczęście nie było osób poszkodowanych. W 3 przypadkach strażacy użyczyli agregatu prądotwórczego w gospodarstwach, gdzie nie było prądu, aby pomogły zasilić narzędzia medyczne niezbędne do podtrzymania życia chorych. Wczoraj w Rzeszowie przy ulicy Broniewskiego tuż po godz. 18.00 pod naporem ciężkiego śniegu zawalił się dach hali magazynowej sklepu motoryzacyjnego, o czym pisaliśmy tutaj: Dramatyczna akcja w Rzeszowie! Pod ciężarem śniegu zawalił się dach hali Tesco

Pogodowy armagedon na Podkarpaciu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE