Rzucił się z nożem na 17 latkę, bo chciala sie z nim rozstać

i

Autor: Facebook/reprodukcja Beata Olejarka / Super Express

Tragedia

Bartek dźgał swoją dziewczynę nożem, a potem zadzwonił do mamy? Straszne szczegóły

2023-08-03 15:06

Do dramatu doszło podczas spotkania w Bukowej w powiecie dębickim na Podkarpaciu. Bartosz M. (21 l.) miał zaatakować nożem swoją dziewczynę, Annę (17 l.), kiedy ta oświadczyła, że chce zakończyć związek. W trakcie sprzeczki młody mężczyzna miał ugodzić nastolatkę kilka razy nożem. Z naszych informacji wynika, że kiedy odjechał z miejsca zbrodni, miał zadzwonić do mamy.

Dramat rozegrał się w piątek (28 lipca 2023) podczas spotkania pary: Bartosza M. mieszkańca podprzeworskiej wsi oraz Anny, mieszkanką jednej z poddębickich wiosek. Para umówiła się na wieczór, razem z nimi był ich kolega. We troje wspólnie jeździli po Dębicy, Jaśle i okolicznych wsiach.

Nad ranem Bartosz M. odwiózł znajomego do domu i został z Anną w samochodzie. Wówczas dziewczyna miała mu powiedzieć, że chce zakończyć ich związek. Wtedy doszło do tragedii. Jak potwierdza dębicka prokuratura, młody mężczyzna miał wyjąć ze schowka nóż i zadać 17-latce kilka ran w okolice brzucha, klatki piersiowej i szyi. Dziewczyna się broniła, więc Bartosz zadając jej rany miał pokaleczyć też ręce i ramiona, jednak - jak podkreśla prokuratura - najpoważniejsza rana została zadana w powłoki brzuszne.

Nastolatce udało się wybiec z auta i dobiec do najbliższej posesji, gdzie wezwano do niej pomoc. Na miejscu natychmiast pojawili się medycy i funkcjonariusze. Nastolatka przeszła operację w jasielskim szpitalu, jej stan jest bardzo poważny, ale stabilny.

Uciekł i zadzwonił do mamy

Bartosz M. odjechał z miejsca zdarzenia. Jak podawał prokurator, 21-latek wracając z Dębicy do Przeworska miał zadzwonić do swojej matki i opowiedzieć jej co zrobił. Mężczyzna przyjechał w sobotę (29 lipca 2023) nad ranem na Komendę Powiatową Policji w Przeworsku. 

- Bartosz M. nie przyznał się, że chciał zabić 17-latkę, ale przyznał, że pod wpływem wielkich emocji zadał jej rany nożem po czym odjechał- przekazywał prokurator. Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i usiłowanie zabójstwa. - Grozi mu kara od 8 lat pozbawienia wolności nawet do dożywocia- dodał.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Dębicy aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Ks. Marek Kapłon- polski misjonarz w Kamerunie