Biały jeleń nagrany na Podkarpaciu! Niezwykła rzadkość

i

Autor: Barni1 /Pixabay.com Biały jeleń nagrany na Podkarpaciu! "Niezwykła rzadkość"

Niesamowite odkrycie

Biały jeleń nagrany na Podkarpaciu! "Niezwykła rzadkość"

2023-03-29 15:51

Niesamowite odkrycie na Podkarpaciu. Nadleśnictwo Leżajsk opublikowało krótkie nagranie, na którym widać, jak drogą przebiega stado jeleni. Wśród nich znajduje się wyjątkowy, biały jeleń! Spotkanie takiego osobnika to niezwykła rzadkość, szczególnie w grupie innych jeleni.

Nadleśnictwo Leżajsk opublikowało w mediach społecznościowych niezwykły film.

- Mamy dla Was coś niesamowitego... Tak... to biały jeleń. Często bywa tak, że białe osobniki są wykluczane z grupy, ten "wybraniec" jednak cieszy się towarzystwem. Niezwykła rzadkość, ale mamy szczęście i przesłano nam ten filmik - czytamy we wpisie.

Stado jeleni szlachetnych nagrał Konrad Bród, który ze znajomym w niedzielne popołudnie jechał samochodem drogą prowadzącą z Brzózy Królewskiej do wsi Wydrze. Z odległości około 50 metrów zauważyli biegnące stado.

- Byliśmy niedaleko pałacu w Julinie. W ostatniej chwili wyciągnąłem telefon. Nie spodziewałem się, że w mojej okolicy trafię na albinosa – relacjonował PAP Konrad Bród.

- Białego jelenia to ja widzę tutaj po raz pierwszy. To jest sensacja. Do tego jeszcze biały jeleń biegnący w chmarze. To się nieczęsto zdarza – powiedział PAP leśniczy Hubert Bełz z Leśnictwa Szkółkarskiego w Wydrzu.

Rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego Wacław Matysek również przyznał, że to wyjątkowa sytuacja.

- Po raz pierwszy widzę, żeby w Polsce, wśród jeleni szlachetnych był biały osobnik. To taka perełka. Ale żeby mieć pewność, że to jest albinos, trzeba by jeszcze sprawdzić, czy ma czerwone świece, czyli oczy – powiedział PAP Wacław Matysek.

Zdaniem specjalistów często bywa tak, że białe osobniki są wykluczane z grupy.

- Są inne, nie pasują do reszty, wtedy są odpychane, a ponieważ widać je z dużej odległości, taka chmara jest od razu łatwiej namierzalna - wyjaśnił rzecznik Polskiego Związku Łowieckiego.

Ten z leżajskiego lasu widać, że ma towarzystwo, ale ta przyjaźń nie musi trwać długo.

- Jak rozpocznie się rykowisko i jelenie będą szukać dla siebie partnerek, dawni kumple mogą się nawet pobić. Na razie jednak żyją sobie razem i nic się nie dzieje– dodał

Sonda
Lubisz zwierzęta?