Bieszczady. AKCJA goprowców na Połoninie Caryńskiej. RANNA turystka

 Bieszczady. Akcja goprowców na Połoninie Caryńskiej. Ranna turystka
Autor: GOPR Bieszczady Bieszczady. Akcja goprowców na Połoninie Caryńskiej. Ranna turystka

Ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych otrzymali zgłoszenie od kobiety, która podczas marszu czerwonym szlakiem z Brzegów Górnych na Połoninę Caryńską, przy górnej granicy lasu uszkodziła staw skokowy. Turystka nie była w stanie kontynuować marszu. Ratownicy GOPR pospieszyli z pomocą.

Połonina Caryńska. Akcja ratowników GOPR

W sobotę, 10 kwietnia ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych otrzymali zgłoszenie od kobiety, która nie była w stanie kontynuować marszu. Okazało się, że turystka podczas marszu czerwonym szlakiem z Brzegów Górnych na Połoninę Caryńską, przy górnej granicy lasu uszkodziła staw skokowy.

- Po dotarciu do poszkodowanej, zabezpieczeniu termicznym i podaniu środków przeciwbólowych rozpoczyna się ewakuacja. Ze względu na trudne warunki terenowe, większość transportu odbywa się noszach typu KONG. Po dotarciu do doliny kobieta zostaje przekazana do prywatnego środka transportu. - informują ratownicy GOPR Bieszczady.

Jak informuje BPN, wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów. Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej dostępnej tutaj:kamerka BPN.

Super Raport 12.04 (Goście: Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania, PO oraz dr Tomasz Karauda - lekarz) Sedno Sprawy: Michał Woś
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE