Bieszczady. Dziś słonecznie i bezwietrznie. Pomimo pięknej pogody GOPR-owcy apelują do turystów [27.09.2021]

i

Autor: Pixabay.com Bieszczady. Dziś słonecznie i bezwietrznie. Pomimo pięknej pogody GOPR-owcy apelują do turystów [27.09.2021]

Bieszczady. Dziś słonecznie i bezwietrznie. Pomimo pięknej pogody GOPR-owcy apelują do turystów [27.09.2021]

2021-09-27 9:50

Jaka panuje dziś (poniedziałek, 27 września) pogoda w Bieszczadach? Jest bezwietrznie i słonecznie. Chociaż panuje piękna pogoda, ratownicy GOPR apelują, by wychodzić w góry wcześnie, ponieważ zmrok zapada znacznie wcześniej, niż w lecie.

W Bieszczadach panuje dziś świetna pogoda dla turystów. Jak zaznaczył ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Wojciech Pawul, rano temperatura powietrza, m.in. w Ustrzykach Górnych i Cisnej, wahała się od 7 do 8 stopni Celsjusza. Jednocześnie – jak przypomniał ratownik dyżurny - w związku ze znacznie krótszym dniem, wycieczki należy rozpoczynać wcześniej.

- W góry, gdzie mamy spory ruch turystyczny, ze względu na krótszy dzień wychodzimy wcześniej – powiedział w rozmowie z PAP w poniedziałek rano ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Wojciech Pawul.

Zobacz też: Oszuści dzwonią i podają się za pracowników banku. Tak naciągają ludzi! Rzeszowska policja ostrzega

- Mamy ostatnie dni września i zmrok zapada, zwłaszcza w lesie, znacznie wcześniej niż w lecie. Te okoliczności musimy brać pod uwagę przy planowaniu wycieczek - podkreślił.Dodał, że "trwające w ubiegłym tygodniu intensywne opady deszczu spowodowały, że na trasach górskich jest ślisko". "Często na szlakach zalega błoto". Przypomniał, że "wybierający się w góry powinni pamiętać o odpowiednim do panujących warunków pogodowych ubraniu i obuwiu". "Należy także zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, a w nim zainstalowaną aplikację +Ratunek+" – mówił.

W ocenie GOPR, ruch turystyczny, szczególnie w weekend, jest spory.

Nietypowa kradzież w sklepie elektronicznym
Sonda
Często jeździsz w Bieszczady?