Bieszczady. Dron odnalazł zagubionego człowieka! Pierwszy raz w Polsce [ZDJĘCIA]

i

Autor: GOPR Bieszczady Bieszczady. Dron odnalazł zagubionego człowieka!

Bieszczady. Dron odnalazł zagubionego człowieka! Pierwszy raz w Polsce [ZDJĘCIA]

2021-07-09 15:26

Ratownicy GOPR Bieszczady pochwalili się ogromnym sukcesem. Ich nowoczesny dron zaprogramowany do szukania osób zaginionych, odnalazł człowieka, którego nie mogli odnaleźć funkcjonariusze policji wraz z ratownikami. Burza, która przeszła nad terenem gdzie zgubił się chory 65-letni mężczyzna, utrudniła poszukiwania. Psy zgubiły trop. Pomogła nowoczesna technologia i to w ostatniej chwili, bo mężczyzna leżał w ponad dwumetrowych zaroślach bez ruchu.

Ratownicy z Bieszczadzkiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pochwalili się ogromnym sukcesem, który wznosi poszukiwania osób zaginionych w trudnym terenie na inny poziom. Bardzo wysoki. Dosłownie.

– Mamy odnalezienie! Pierwsze w Polsce skuteczne odnalezienie poszukiwanego za pomocą drona i programu SARUAV! Po prawie 24 godzinach od zginięcia program wskazał potencjalnego poszukiwanego. We wskazane miejsce zostali zadysponowani ratownicy, a następnie zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Poszukiwania za pomocą Bezzałogowego Statku Powietrznego jest jednym z wielu elementów wchodzących w skład poszukiwań zaginionego. Dziękujemy wszystkim za czynny udział w poszukiwaniach i kolejne odnalezienie żywego człowieka – napisali ratownicy.

Pogrzeb Mariusza i Marzeny, którzy zginęli w Jamnicy

Zaginiony mężczyzna był poszukiwany ponad dobę. Schorowany 65-latek wyszedł z domu i się zgubił. W miejscu, gdzie prowadzone były poszukiwania, przeszła burza, co spowodowało, że psy tropiące straciły ślad. Funkcjonariuszom nie udało się odnaleźć mężczyzny. Zrobił to dron, który wykonuje tysiące zdjęć i analizuje je pod kątem poszukiwań. To urządzenie wskazało ratownikom, gdzie jest mężczyzna. Leżał nieprzytomny w ponad dwumetrowej trawie. Odnalezienie go z perspektywy osób szukających fizycznie w standardowej procedurze graniczyło z cudem. Pomogła technologia, bo zaginiony mężczyzna leżał nieprzytomny. Po odnalezieniu go przez dron wysłano do niego grupę ratowników GOPR Bieszczady, którzy zwieźli poszukiwanego mężczyznę i przekazali załodze Pogotowia Ratunkowego.

Zobacz też: Horoskop miłosny tygodniowy. Horoskop miłosny 2021 dla Twojego znaku zodiaku

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE