Bocian Edek wypadł z gniazda i połamał nogę [WIDEO, GALERIA]

2022-06-22 16:15
BOCIAN EDEK
Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Bocianem Edkiem zajmuj się weterynarz Radosław Fedaczyński

Bocian Edek to tegoroczne bocianie dziecko, które zostało wyrzucone z gniazda przez rodziców. Bociany tak robią, gdy okazuje się, że ich potomstwo jest chore, albo nie mają możliwości by wychować wszystkich. Edek został wyrzucony i w upadku złamał nogę. Jednak weterynarze z Przemyśla nie zostawili go na pastwę losu, jak chciała natura.

Wyrzucenie malutkiego bociana z gniazda przez dorosłe osobniki w praktyce oznacza jego śmierć. Jeśli nie w wyniku samego upadku, to z głodu. Edek niestety został wyrzucony z gniazda. Jest  jeszcze za mały, by samemu latać i szukać pożywienia. Leżał na ziemi pod gniazdem i znosił ogromny ból. Ktoś go znalazł i postanowił przywieźć Edka do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Tym samym dał mu szansę, mimo iż natura mu ją odebrała. Weterynarze  zdiagnozowali złamanie kończyny. Opatrzyli złamaną nogę i rehabilitują ją, by Edek był w pełni sprawny.

Bocian wypadł z gniazda i złamał nogę

Edka ciągle trzeba karmić oraz masować i poruszać uszkodzony  staw, by dać mu szansę na normalnie funkcjonowanie. Weterynarz Radosław Fedaczyński, choć zwykle jest zwolennikiem odwadnia naturze jej praw tym razem mówi:

- Chrzanić prawa natury. Jeśli widzicie bocianie dziecko pod gniazdem, przenieście je w bezpieczne miejsce, poinformujecie odpowiednie służby i dajcie mu szansę na przeżycie- apeluje.

BOCIAN EDEK
Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Bocian Edek miał bardzo dużo szczęścia. Dostał drugą szansę w swoim krótkim życiu

Edek swoją szanse dostał w  przemyskiej Lecznicy, gdzie będzie rehabilitowany i dorośnie razem z innymi porzuconymi boćkami. Dostanie miejsce w naziemnym gnieździe, a potem przejdzie lekcje nauki latania i samodzielnego życia.

Sonda
Lubisz zwierzęta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE