Pani Bożena musiała sprzedać swój dom. Sąsiedzi stalkerzy zgotowali jej piekło

2021-01-08 20:35
Bożena musiała sprzedać swój dom. Sąsiedzi stalkerzy zgotowali jej piekło
Autor: Pixabay Bożena musiała sprzedać swój dom. Sąsiedzi stalkerzy zgotowali jej piekło

Koszmar pani Bożeny z okolic Dębicy (woj. podkarpackie) trwał osiem lat. Jej sąsiedzi uporczywie nękali 66-latkę. Śledzili ją samochodem, szydzili z niej i wyśmiewali, straszyli sądem, rzucali kamieniami w ściany domu, zniesławiali na portalach społecznościowych, a jeden z nich groził jej pozbawieniem życia. Usłyszeli dwa nieprawomocne wyroki skazujące za stalking, ale żaden z nich nie jest prawomocny.

Od początku, czyli od 2013 roku do 2018, pięć pierwszych lat stalkingu, to nie było żadnego powodu - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" pani Bożena. - Ci ludzie prześladowali mnie, śledzili, zanieczyszczali posesje. Pozakładali mi prywatne akty oskarżenia, że ich zniesławiam, znieważam. W każdym temacie zostałam uniewinniona. Oni w każdym akcie żądali po 300 tysięcy złotych.

Horror, który przeżywała pani Bożena był wielokrotnie tematem reportaży programu "Uwaga!". Dowiadujemy się z nich, ze kobieta żyła w permanentnym strachu, bała się zapraszać do swojego domu znajomych czy rodzinę. Ostatecznie kobieta sprzedała swój dom i wyprowadziła się, ale to nie zakończyło jej problemów.

Cała trójka, rodzeństwo bezrobotnych 30-latków oraz ich matka, usłyszała dwa wyroki za stalking pani Bożeny, ale żaden z nich nie jest prawomocny. Z najnowszego reportażu "Uwagi!" dowiadujemy się, że ta historia ma swój dalszy ciąg.

Czytaj też: Nalot służb na mieszkanie w Białymstoku. Matka z synem mieli nielegalny biznes [FOTO]

31 grudnia 2020 roku odbyła się kolejna rozprawa. Jak słyszymy w reportażu, dotyczyła odwołania się od wyroku, skazującego całą rodzinę za stalking. I tym razem nie doszło do rozstrzygnięcia. Jak podaje "Uwaga!", sąd uchylił zaskarżony wyrok i przekazał sprawę Sądowi Rejonowemu w Dębicy do ponownego rozpoznania.

- Koszmar powraca. Teraz czekają mnie kolejne lata procesu w Dębicy, kolejna apelacja. Nie wiem, czy mi starczy życia na zamknięcie tej sprawy – powiedziała dziennikarce "Uwagi" pani Bożena.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sąsiedzi pobili się widłami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE