Bójka uczennic w Brzozowie

i

Autor: Korso - Podkarpacie/Youtube

Wstrząsające szczegóły

Brutalna bójka nastolatek w Brzozowie. Atak kastetem na 15-latkę. Są zarzuty dla dwóch osób

2022-10-10 7:26

Nagranie bójki między dwiema nastolatkami w miejscowości Brzozów na Podkarpaciu, które pojawiło się w internecie, jest wstrząsające. W ruch poszedł kastet. Policjanci do tej sprawy zatrzymali dwie osoby - 17-latkę i jej rówieśnika. Oboje są mieszkańcami powiatu brzozowskiego. Usłyszeli zarzuty.

Jak wcześniej informowaliśmy, w Brzozowie między 17-letnią uczennicą Zespołu Szkół Budowlanych i 15-latką z Liceum Ekonomicznego doszło do ustawki. To starcie obserwowało około stu innych uczniów. Tłum nagrywał zajście i dopingował dziewczyny: Wpier**l jej! Dawajcie ku***a, Po ryju - to niektóre z użytych haseł.

- Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, funkcjonariusze ustalili, że między 15-latką i 17-latką doszło do konfliktu. Problem nastolatek miał zostać wyjaśniony na długiej przerwie następnego dnia. W umówionym miejscu, oprócz dziewczyn, zebrało się również wiele osób, które obserwowały całe zajście. Doszło do szarpaniny pomiędzy dziewczynami, wskutek czego lekko ranna została młodsza z nich - podaje KPP Brzozów.

Brzozów. Zarzuty dla 17-latków

Mundurowi zatrzymali dwie osoby, tj. 17-latkę i jej rówieśnika. Oboje są mieszkańcami powiatu brzozowskiego. Oboje usłyszeli zarzuty.

- Dziewczyna odpowie za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu, przy czym, zarzucany jej czyn, miały charakter chuligański. Natomiast 17-latek usłyszał zarzut udzielenia pomocy w tym przestępstwie. Jego udział polegał na przekazaniu nastolatce niebezpiecznego przedmiotu, którym zaatakowała 15-latkę - informuje podkarpacka policja.

Przestępstwa, jakich dopuścili się młodzi mieszkańcy powiatu brzozowskiego zagrożone są karą do 2 lat pozbawienia wolności. Na wniosek funkcjonariuszy, prokurator wobec 17-latki zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Jak zapewnia policja, trwają policyjne czynności mające na celu identyfikację osób, które obserwowały to zajście. Nadzór nad postępowaniem prowadzi Prokuratora Rejonowa w Brzozowie.

Przeziębiona Iga Świątek
Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?