ADAM W

i

Autor: Materiały prasowe ADAM W. został skazany za jazdę bez prawa jazdy i chodzenie bez maseczki

Burmistrz Sieniawy skazany za jazdę bez uprawnień i chodzenie bez maseczki

2021-05-10 13:29

W marcu tego roku do Sądu Rejonowego w Przeworsku trafiły liczne wnioski z policji w Nisku o ukaranie burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa, Adama W. Mężczyzna miał prowadzić samochód mimo tego, że czasowo zostało mu odebrane prawo jazdy. Adam W. miał również w przestrzeni publicznej chodzić bez maseczki, chociaż obecne przepisy tego zabraniają Policja z Niska skierowała wniosek do sądu o ukaranie włodarza. Właśnie zapadł nakazowy wyrok skazujący w tej sprawie.

5 marca do Sądu Rejonowego w Przeworsku funkcjonariusze policji z Niska wysłali wniosek o ukaranie burmistrza Sieniawy Adama W. za 32 wykroczenia.  Anonimowy mieszkaniec powiatu przeworskiego poinformował mundurowych o tym, że włodarz  28 razy nie miał maseczki w przestrzeni publicznej i 4 razy jeździł samochodem osobowym, mimo iż wcześniej zostało mu czasowo odebrane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Mieszkaniec powiatu przeworskiego poinformował o wykroczeniach włodarza policję w Przeworsku, ale ta wyłączyła się z prowadzenia sprawy ze względu na pełnioną funkcję w przestrzeni publicznej przez Adama W., który jest burmistrzem miasta i gminy Sieniawa w powiecie przeworskim.

 - 5 marca 2021 roku z Komendy Powiatowej Policji w Nisku wyszedł wniosek o ukaranie Adma W., który trafił  do Sądu Rejonowego w Przeworsku. Chodziło o 32 wykroczenia. 28 z nich dotyczyło nie zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, 4 prowadzenia samochodu bez wymaganych uprawnień, gdyż takowe zostały czasowo odebrane  wymienionemu mężczyźnie, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km /h w terenie zabudowanym - informowała Anna Kowalik, Rzecznik Prasowy Policji w Nisku.

Drastyczne nagranie z pobicia dostawcy pieczywa w Jaworniku Polskim

27 kwietnia 2021 roku w Sądzie Rejonowym w Przeworsku zapadł wyrok nakazowy w tej sprawie. (W niektórych prostych sprawach, w których za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe jest wystarczające orzeczenie kary grzywny lub ograniczenia wolności, za wykroczenie skarbowe – kary grzywny, a za wykroczenie – nagany, grzywny lub kary ograniczenia wolności, przy spełnieniu dodatkowych warunków sąd może na posiedzeniu bez udziału stron i bez przeprowadzania rozprawy wydać wyrok, zwany wyrokiem nakazowym, jeżeli okoliczności czynu i wina oskarżonego (obwinionego) nie budzą wątpliwości. Jeżeli oskarżony (obwiniony) nie zgadza się z wyrokiem nakazowym, powinien w terminie 7 dni od doręczenia wyroku wnieść sprzeciw, który nie wymaga żadnego uzasadnienia. Wówczas wyrok utraci moc, a sprawa będzie rozpoznawana normalnie przez sąd.)

Włodarz został skazany za wszystkie wykroczenia na karę grzywy w wysokości 5 tys. zł i Sąd obciążył go też  kosztami administracyjnymi. Jeżeli od odebrania pisma włodarz w przeciągu 7 dni złoży skuteczny sprzeciw, wyrok przestanie istnieć i zostanie przeprowadzony normalny proces sądowy. W piątek 07 maja Adam W. jeszcze nie odebrał dokumentów w tej sprawie.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: [email protected]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki