Był poszukiwany za NAPAD z bronią w ręku na sklep jubilerski. Zatrzymano go na granicy w Korczowej

2021-02-22 12:31 ap
Był poszukiwany za NAPAD z bronią w ręku na sklep jubilerski. Zatrzymano go na granicy w Korczowej
Autor: Pixabay.com / BIOSG zdjęcie ilustracyjne

35-letni Ukrainiec był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna jest w zainteresowaniu służb w związku napadem z bronią w ręku na jubilera w Niemczech. Mężczyzna miał zrabować przedmioty o wartości 28 tys. euro. Ukraińca zatrzymali strażnicy Graniczni w Korczowej. 35-latek podróżował autobusem kursowym z Ukrainy do Niemiec.

Korczowa. 35-letni Ukrainiec poszukiwany za napad z bronią w ręku

W sobotę (20.02) w trakcie kontroli na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano 35-letniego Ukraińca. Cudzoziemiec podróżował autobusem kursowym z Ukrainy do Niemiec. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości na padan na jubilera z bronią w ręku.

- W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że obcokrajowiec jest poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o napad z bronią w ręku. Wspólnie z innymi sprawcami napadł na sklep jubilerski. Wedle posiadanych informacji zrabował biżuterię oraz pieniądze o łącznej wartości 28 tys. euro. - informuje BIOSG.

Ukrainiec zastał zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Jak zaznaczają strażnicy graniczni, w trakcie zatrzymania nie sprawiał problemów i wykonywał polecenia mundurowych. Decyzją sądu został aresztowany na okres 60 dni. W tym czasie będzie prowadzone postępowanie ekstradycyjne do Niemiec.

Zobacz też: alimenciarki poszukiwane przez policję:

Podejrzani o kanibalizm stanęli przed sądem w Szczecinie