Rzeszów. Seryjny włamywacz zatrzymany! Nie uwierzysz, jak złapali go policjanci

2021-02-22 11:43 ap
Rzeszów. Seryjny włamywacz zatrzymany!  Nie uwierzysz, jak złapali go policjanci
Autor: fbhk / Pixabay.com Rzeszów. Seryjny włamywacz zatrzymany! Nie uwierzysz, jak złapali go policjanci

Od sierpnia ubiegłego roku mężczyzna miał się włamywać się do altanek ogródków działkowych na terenie Rzeszowa. Pracujący nad sprawą policjanci z wydziału kryminalnego ustalili jego tożsamość, jednak przez kilka tygodni mężczyzna się ukrywał. Wpadł przez... wykroczenie drogowe - za przejście przez jezdnie w miejscu niedozwolonym.

Rzeszów. Włamania do domków działkowych

Od sierpnia ubiegłego roku nieznany sprawca regularnie włamywał się do domków. Wyważał drzwi lub okna i po wejściu do środka, kradł artykuły spożywcze oraz drobne przedmioty. policjanci o włamania podejrzewali 58-letniego bezdomnego. Poszukiwany przez nich mężczyzna, ukrywał się przez kilka tygodni. Wpadł w ubiegłą środę, gdy został zatrzymany przez policjantów drogówki, za przejście przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna przyznał się do włamań już podczas pierwszych rozmów z policjantami. Okazało się, że był już karany za włamania. W czasie kiedy się włamywał, był bezdomny i mieszkał na jednym z ogródków działkowych.

Zobacz też: Alimenciarki poszukiwane przez podkarpacką policję. Rozpoznajesz je? [ZDJĘCIA]

- Teraz zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z komisariatu na Baranówce. Na razie na podstawie zebranych dowodów przedstawili 58-latkowi 17 zarzutów kradzieży z włamaniem. Ponieważ mężczyzna był już skazany za podobne przestępstwa, wszystkie zarzuty dotyczyły czynów popełnionych w warunkach recydywy. - informują policjanci z KMP Rzeszów.

Prokurator przesłuchał już mężczyznę, a następnie wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Rzeszowie w sobotę zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Nie kończy to jednak postępowania. Policjanci przygotowują już kolejne zarzuty. Sprawdzą również, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych włamań.

Gwałciciel ze Skoków zatrzymany!