Pogoda na wiosnę 2021. Kiedy przyjdzie wiosna? Czy będzie już ciepło? Kiedy koniec zimy na Podkarpaciu?

2021-02-22 10:53 ap
Pogoda na wiosnę 2021. Kiedy przyjdzie wiosna? Czy będzie już ciepło? Kiedy koniec zimy?
Autor: sunflair/pPixabay.com Podkarpackie. Pogoda na wiosnę 2021. Kiedy przyjdzie wiosna? Czy będzie już ciepło? Kiedy koniec zimy?

Kiedy przyjdzie wiosna 2021. Czy to koniec zimy i będzie już ciepło? Ostatnie dni lutego przyniosły sporo słońca, czy to oznacza, że na Podkarpacie nadejdzie już wiosna? Co mówią prognozy? Tegoroczna zima bardzo mocno dała się we znaki mieszkańcom naszego regionu. Fatalne warunki na drogach doprowadziły do wielu wypadków i kolizji. Ostatnie dni lutego są słoneczne, a śnieg topnieje, dlatego każdy zadaje sobie pytanie: czy przyjdzie już wiosna? Czy będzie już ciepło i słonecznie? Czy to koniec zimy, która tak nam dokuczyła w województwie podkarpackim? Pogoda na wiosnę 2021. Sprawdź, co mówią prognozy.

Spis treści

  1. Podkarpackie. Kiedy przyjdzie wiosna 2021?
  2. Kiedy przyjdzie wiosna 2021. Pogoda na luty
  3. Podkarpackie: Pogoda na marzec 2021. Czy na przyjdzie wiosna?
  4. Podkarpackie: Kiedy przyjdzie wiosna 2021? Św. Łucja przepowiada prognozę
  5. Kalendarzowa wiosna. Kiedy wypada?

Podkarpackie. Kiedy przyjdzie wiosna 2021?

Wszyscy zastanawiają się, kiedy przyjdzie wiosna, ponieważ zima mocno dokuczyła mieszkańcom Podkarpacia w tym roku. Fatalne warunki na drogach, dachy uszkodzone przez napór śniegu, niemal codzienne mierzenie się z trudnymi warunkami pogodowymi. Chyba każdy zadaje sobie już pytanie kiedy w końcu przyjdzie wiosna i będziemy mogli cieszyć się piękną pogodą? Sprawdźcie prognozy na wiosnę 2021.

Kiedy przyjdzie wiosna 2021. Pogoda na luty

Według synoptyków IMGW tydzień 22 - 28 lutego zapowiada się całkiem przyjemnie - będzie kontynuacją ocieplenia, które możemy zaobserwować od poprzedniego tygodnia. Termometry mogą pokazywać nawet 18°C! Jednak od piątku sytuacja może się nieco zmienić - prognozuje się, że pojawią się chmury, które ograniczą piękne słońce, jakie ostatnio obserwujemy.

- Jak podpowiadają dostępne modele meteorologiczne, na dzień dzisiejszy wiele wskazuje na to, że druga połowa marca może być cieplejsza niż zwykle, przy czym odpowiedź nie jest jednoznaczna i do pytania pewnie jeszcze nie raz wrócimy. A póki co, zanim niezdecydowana zima na dobre ustąpi powoli wyglądającej zza śnieżnych zasp wiośnie, cieszmy się z obecności śniegu, który być może pozwoli ograniczyć deficyt zasobów wodnych w naszym kraju. - informuje IMGW.

Podkarpackie: Pogoda na marzec 2021. Czy na przyjdzie wiosna?

Czy w marcu przyjdzie upragniona wiosna? Według prognoz Accueweather dla Rzeszowa pogoda w marcu może być bardzo zmienna. Kilka dni słońca, a później chmury i deszcz, a nawet śnieg. Według Accueweather (stan na 22 lutego) najcieplejszy dzień w marcu wypada 30 marca, kiedy w Rzeszowie temperatury mogą wskazać 15 °C. Według prognozy najchłodniej będzie w nocy w weekend 11-13 marca, kiedy temperatura może spaść w Rzeszowie do -5°C.

Podkarpackie: Kiedy przyjdzie wiosna 2021? Św. Łucja przepowiada prognozę

Świętej Łucji obchodzimy 13 grudnia. O co chodzi z tym przepowiadaniem pogody? To ludowa metoda, która polega na obserwowaniu pogody od 13 grudnia - aż do Wigilii. Każdy dzień, który upływa w tym czasie daje prognozę na kolejny miesiąc nowego roku. Co mówi ta metoda o marcu 2021? Czy przyjdzie upragniona wiosna? Autorka tekstu zapytała babci, która każdego roku zapisuje pogodę od św. Łucji. Okazało się, że marzec według tej metody będzie słoneczny, co może dawać nadzieję na piękną wiosnę.

Kalendarzowa wiosna. Kiedy wypada?

Abstrahując od tego, jak będzie się kształtować pogoda, warto zaznaczyć kiedy wypada wiosna w kalendarzu. Pierwszy dzień wiosny przypada na 21 marca to też tak zwany "Dzień Wagarowicza". Z kolei astronomiczna wiosna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej.

Kiedy i jak sadzić cebulki roślin kwitnących wiosną