Był totalnie pijany, zorganizował kulig dla dzieci!  Mieszkańca Ropczyc czeka sąd

i

Autor: andreas160578 / Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Był totalnie pijany, zorganizował kulig dla dzieci! Mieszkańca Ropczyc czeka sąd

Pijacki kulig

Był totalnie pijany, zorganizował kulig dla dzieci! Mieszkańca Ropczyc czeka sąd

2022-12-12 9:28

42-latek z Ropczyc postanowił zorganizować kulig dla dwójki swoich dzieci w wieku 13 i 14 lat. Wsiadł za kierownicę audi będąc totalnie pijany! Cudem nikomu nic się nie stało. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Zimowa aura sprzyja zabawom na śniegu. Niestety, niektóre z nich mogą zakończy się tragedią. Mieszkaniec Ropczyc w niedzielę (11 grudnia 2022) zorganizował kulig dla swoich dzieci. Sposób, w jaki odbywał się kulig, zaniepokoił świadka, który wezwał policję.

- Przed godz. 17.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że ul. Sucharskiego w Ropczycach porusza się kierujący samochodem osobowym, za którym ciągnięte są sanki z dziećmi, a manewry, które wykonuje kierowca są bardzo niebezpieczne. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. We wskazanym rejonie zauważyli kierującego audi, który jeździł w kółko, ciągnąc parę sanek, na którym siedziała dwójka dzieci - przekazuje KPP Ropczyce.

Jak się okazało, za kierownicą audi siedział 42-letni mieszkaniec Ropczyc. Był pijany.

- Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okazało się, że kulig zorganizował dla swoich dzieci w wieku 13 i 14 lat - przekazują policjanci.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, natomiast dzieci zostały przekazane pod opiekę matki. Wkrótce za swoje zachowanie 42-latek odpowie przed sądem.

- Zgodnie z przepisami ruchu drogowego  na drogach publicznych obowiązuje zakaz ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu. Kulig za samochodem, czy innym pojazdem mechanicznym, jest niedozwolony, a jego organizacja jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany mandatem. Jeśli podczas kuligu, za samochodem lub innym pojazdem, dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat - apeluje policja.

Podkarpackie zasypane śniegiem. Jedni się cieszą, inni irytują
Sonda
Czy uważasz kulig za bezpieczną zabawę?

Wozisz dziecko samochodem?

Posłuchaj i sprawdź, czy na pewno właściwie dbasz o bezpieczeństwo malucha!

Listen to "Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w aucie? DROGOWSKAZY" on Spreaker.