Grupa przestępcza z Podkarpacia oszukała Skarb Państwa na 12 mln zł. Zatrzymano kolejne osoby

i

Autor: CBŚ Policji

GRUBA AFERA

Grupa przestępcza z Podkarpacia oszukała Skarb Państwa na 12 mln zł. Zatrzymano kolejne osoby

2023-12-06 12:36

CBŚP z Rzeszowa na Podkarpaciu aresztowało kolejne osoby w związku z gigantycznym oszustwem na ponad 12 milionów złotych. W lutym tego roku rozbito zorganizowaną grupę przestępczą, która robiła przekręty na fakturach w celu zaniżenia i zwrotu nienależnego podatku VAT. Prokuratura Regionalna w Rzeszowie ma już 56 podejrzanych i właśnie aresztowano kolejne osoby.

Gruba afera na Podkarpaciu. CBŚP aresztowało kolejne osoby związane z przekrętem wartym 12 mln

CBŚP i Prokuratura Regionalna w Rzeszowie aresztowały kolejne 5 osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą, która oszukiwała na podatku. Pierwszy raz o sprawie zrobiło się głośno w lutym bieżącego roku. To właśnie wtedy CBŚP i KAS pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie aresztowało pierwszych 9 osób w związku z przekrętami na podatku VAT. 

"Członkowie grupy mogli wystawić faktury na sumę blisko 55 mln zł, a uszczuplenia Skarbu Państwa w wyniku jej działalności oszacowano na ponad 12 mln zł" - tak przedstawiło sytuację Centralne Biuro Śledcze Policji. Przeszukano ponad 50 obiektów, w tym mieszkań, biur i biur rachunkowych, które znajdowały się na Mazowszu, gdzie grupa przestępcza prowadziła większość działań. Zabezpieczono także gotówkę w wysokości 120 tys. zł., samochody warte 200 tys. zł oraz zajęto konta bankowe na pół miliona zł.

CBŚP w Rzeszowie podało aktualizację sprawy. 6 grudnia aresztowano kolejnych 5 osób związanych z przekrętem. Łącznie jest około 56 osób podejrzanych o współudział, a podkarpaccy policjanci nie wykluczają, że dojdzie do kolejnych zatrzymań. Podczas ostatniej akcji zabezpieczono sprzęt elektroniczny, dokumenty i nośniki. "Na poczet przyszłych kar i grzywien dotychczas zabezpieczono mienie należące do podejrzanych w postaci nieruchomości i pieniędzy, warte blisko 3,5 mln zł. W wyniku poprzednich działań policjanci odzyskali przywłaszczony samochód osobowy wart około 850 tys. zł." - poinformowało CBŚP.

Atak zimy na Podkarpaciu. Rzeszów pod śniegiem

Czy znasz tablice rejestracyjne na Podkarpaciu?

Pytanie 1 z 10
W Kolbuszowej jeździ się na tablicach: