Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie

i

Autor: Krzysztof Pomorski Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie

Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Co się w nim znajdzie? [ZDJĘCIA]

2019-07-30 13:10

Trwają zaawansowane prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. To sportowe centrum w stolicy województwa ma być jednym z najlepiej wyposażonych centrów sportowych na południu Polski.

Budowa podkarpackiego areny lekkoatletycznej rozpoczęła się jeszcze w październiku 2018 roku. W ramach sportowego centrum ujęte zostaną: 200-metrowa bieżnia okrężna z sześcioma torami, 60-metrowa bieżnia prosta z ośmioma torami, 80-metrowa bieżnia rozgrzewkowa, rozbieg do skoku o tyczce, skocznie do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem, a także dwie skocznie do skoku wzwyż.

Ponadto, poza miejscami sportowych rozgrywek, znajdzie się tam centrum naukowo-badawcze, w sieć którego wejdą laboratoria fizjologii i biochemii, a także gabinety odnowy biologicznej.

To wszystko pomieści się na terenie o powierzchni ponad 7,3 tys metrów kwadratowych. Wysokość obiektu wyniesie prawie 12 m, szerokość około 100 m, a długość ok. 83 m. Arena będzie zgodna z wymogami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a co za tym idzie, będzie możliwe rozgrywanie na niej zawodów nie tylko o krajowym, ale i międzynarodowym zasięgu.

Co więcej, na jego terenie będą mogli trenować nie tylko profesjonalni sportowcy, w tym reprezentanci Polski w swoich dyscyplinach, ale także mieszkańcy Rzeszowa.

Początkowy termin oddania budynku do użytku planowano na wrzesień 2021 roku, aktualnie na tablicach informacyjnych widnieje data 11 czerwca 2021 roku, jednak nieoficjalnie mówi się, że nie jest wykluczone zakończenie prac jeszcze w 2020 roku. Koszt przedsięwzięcia przekroczy 50 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE