RZESZÓW: Są plany miasta na zagospodarowanie Kopca Konfederatów!

2019-07-29 15:08
Rzeszów: Są plany miasta co do Kopca Konfederatów!
Autor: Pixabay.com/ Larisa-K Rzeszów: Są plany miasta co do Kopca Konfederatów!

Rzeszowski magistrat przygotował już wstępną koncepcję, w jaki sposób zmienić nieużytki na Kopcu w zielony, rekreacyjny teren dla mieszkańców. Wyremontowane mają zostać m.in. prowadzące w tamtym kierunki drogi, a także ma powstać szereg atrakcji – w tym ogród sensoryczny.

Kopiec Konfederatów Barskich leży na terenie osiedla Pobitno. Od lat w planach jest już rewitalizacja tej przestrzeni. Z propozycją zmian w połowie lipca wyszedł do mieszkańców ratusz przedstawiając wstępny plan co do tego, co na Kopcu mogłoby się znaleźć.

Jak informuje rzecznik prezydenta Miasta Rzeszowa, Maciej Chłodnicki, według przygotowanej koncepcji na terenie dzisiejszych nieużytków miałby powstać m.in. ogród sensoryczny z nasadzeniami ziół, ogrodami kwiatowymi oraz sad owocowy, podobny do tego, który powstał w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na Lisiej Górze.

Co więcej - w planie są również punkty gastronomiczne ze zdrową żywnością. Wyremontowane mają zostać również okoliczne drogi, powstać ma również ścieżka rowerowa. Kolejnym „drogowym” elementem zagospodarowania przestrzeni ma być również „Wisłokostrada”. Dla przypomnienia – ta ma połączyć bezpośrednio aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą.

Propozycja miasta jest do wglądu do ok. połowy sierpnia. Ewentualne uwagi i sugestie mieszkańcy mogą zgłaszać do Biura Rozwoju Miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE