Chcesz pracować w straży granicznej? Bieszczadzki Odział SG podał szczegóły. Wynagrodzenie, zasady naboru

i

Autor: BIOSG Chcesz pracować w straży granicznej? Bieszczadzki Odział SG podał szczegóły. Wynagrodzenie, zasady naboru

Praca w straży granicznej

Chcesz pracować w straży granicznej? Bieszczadzki Odział SG podał szczegóły. Wynagrodzenie, zasady naboru

2022-10-28 8:43

Nabór do straży granicznej 2023. Bieszczadzki Oddział SG poinformował o limicie przyjęć nowych osób na 2023 rok. Pierwsze planowane wcielenie nowych mundurowych zaplanowano na luty. Ile zarabia straż graniczna? Jak dostać się do straży granicznej? Jeśli chcesz pracować w straży granicznej, zasady naboru przeczytasz poniżej.

Nabór do straży granicznej w 2023 roku

Jak przekazuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, w ostatnich dniach wcielono grupę 48 młodych adeptów. W pierwszej połowie listopada złożą oni  uroczyste ślubowanie i rozpoczną szkolenia podstawowe i podoficerskie. Następnie rozpoczną służbę w placówkach straży granicznej na Podkarpaciu. Ilu nowych mundurowych zaplanowano przyjąć w przyszłym (2023) roku?

- W przyszłym roku planowane jest wcielenie do służby 135 kolejnych mundurowych, w tym już kilkudziesięciu w lutym - informuje Emilia Sidor z BIOSG.

Zasady naboru do straży granicznej

Jak dostać się do straży granicznej? Kto może ubiegać się o pracę w straży granicznej? Chodzi o osoby, które mają:

  • wyłącznie polskie obywatelstwo,
  • nieposzlakowaną opinię,
  • co najmniej wykształcenie średnie,
  • są gotowe do podporządkowania się dyscyplinie służbowej oraz dają rękojmię dotrzymania tajemnicy służbowej.
  • Dodatkowym atutem będzie m.in. ukończenie szkoły w klasie o profilu mundurowym, kursów dodatkowych, znajomość języków obcych czy posiadanie prawa jazdy.

Ile zarabia straż graniczna?

Jednym z podstawowych pytań, na które osoby zastanawiające się nad taką pracą chcą znać odpowiedź, to - ile zarabia straż graniczna? Jak wynika z informacji przekazanych przez BIOSG, wynagrodzenie za służbę po ukończonych kursach wynosi ok. 4400 zł netto. W służbie funkcjonariusze nabywają m.in. prawo do dodatków mieszkaniowych, remontowych, wakacyjnych oraz tzw. mundurówki i 13. pensji. Po zdobyciu wymaganego doświadczenie mundurowi mogą również uczestniczyć w misjach zagranicznych.

Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce Praca w BiOSG oraz w Sekcji Organizacji i Naboru Wydziału Kadr i Szkolenia tel.: 16 673 20 78 lub 16 673 23 84, e-mail: nabor.biosg@strazgraniczna.pl

Zniszczyli rosyjski pomnik w Głubczycach
Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?