Zbiórka na bocianów

Chore bociany zostały na zimę w Polsce. Trafiły do przemyskiej lecznicy [GALERIA]

2022-11-25 8:44

W przemyskiej Fundacji Ada na zimę zostało 60 chorych bocianów, które z różnych względów nie były w stanie udać się w daleką drogę na zimę do Afryki. Mimo złej pogody i śniegu ptaki dzielnie walczą. Fundacja zbiera na ich codzienne obiady. To niebagatelna kwota!

W przemyskiej Fundacji Ada co roku na zimę zostają chore bociany. To ptaki, które miały połamane skrzydła, były chore, bądź postrzelone i nie odleciały do Afryki, bo wiedziały, że nie są w stanie pokonać takiej trasy. Zostały na południu Polski. Chociaż te tereny przykrył już biały puch, ptaki nie zrażają się i ciągle latają nad Przemyślem.

Fundacja Ada obecnie pod swoja opieką ma 60 bocianów i założyła zrzutkę na ich codzienne obiady. To niebagatelna kwota -10 złotych obiad Klekotka.

- Bez Twojej pomocy nie dadzą sobie rady. Symbol Polski: bocian niestety nie ma żadnego wsparcia. Te wykluczone, często konają z głodu i zamarzają bez otrzymania ratunku. Ratujmy te piękne ptaki. Pomóż im przetrwać najtrudniejszy czas i okaż serce - czytamy na stronie Fundacji.

10 zł to koszt jednego posiłku, jaki każdego dnia otrzymują bociany. Dziennie to kwota 600 zł, by ptaki otrzymały pełnowartościowy posiłek i nabrały siły. Jeśli wszystko pójdzie dobrze w przyszłym roku spędzą zimę w cieplejszych krajach.

Bociany, które zostały na zimę w Polsce
Sonda
Czy wierzysz, że bociany przynoszą szczęście?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE