Ciężarówka wpadła w poślizg i SPADŁA z wiaduktu. Wypadek na DK9 w Chmielowie [AKTUALIZACJA]

2021-01-15 14:41 ap
Ciężarówka wpadła w poślizg i SPADŁA z wiaduktu. Wypadek na DK9 w Chmielowie
Autor: Komenda Miejska PSP w Tarnobrzegu Ciężarówka wpadła w poślizg i SPADŁA z wiaduktu. Wypadek na DK9 w Chmielowie

Do wypadku doszło na DK 9 w Chmielowie w województwie podkarpackim w piątek (15.01.). Tam samochód ciężarowy przed godziną 5 nad ranem wpadł w poślizg, uderzył w bariery i spadł z wiaduktu.

Aktualizacja, godz. 14.40

W związku z trudnościami związanymi z usunięciem pojazdu droga nadal zablokowana. Policja kieruje na objazdy.Utrudnienia według GDDKiA potrwają około 11 godzin.

Aktualizacja, godz. 10.30

Według informacji przekazanych przez policję, kierowca był trzeźwy. Za naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego, kierowca został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Aktualizacja, godz. 10.00

Jak przekazuje GDDKiA trwa usuwanie pojazdu- droga jest zablokowana. Policja kieruje na objazdy. Policja wprowadziła objazdy dla samochodów osobowych DW871 przez Tarnobrzeg do m. Jadachy i odwrotnie dla samochodów ciężarowych DW985 przez Baranów Sandomierski do DW872 Majdan Królewski i odwrotnie. Utrudnienia potrwają około 7 godzin, a nie jak wcześniej przypuszczano 5 godzin. 

Ciężarówka wpadła w poślizg i spadła z wiaduktu w Chmielowie

Dziś (piątek, 15.01.) na DK9 w Chmielowie na trasie Tarnobrzeg - Nowa Dęba doszło do wypadku. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad około godz. 5.00 rano samochód ciężarowy wpadł w poślizg, uderzył w bariery w wyniku czego doszło do wywrócenia pojazdu, który zsunął się z wiaduktu.

dalsza cześć artykułu poniżej wideo:

Zasada trzech sekund na drodze

Według informacji podanych przez GDDKiA utrudnienia potrwają około 5 godzin, zablokowany jest jeden pas ruchu. Policja wprowadziła ruch wahadłowy. W wyniku wypadku ranny został kierowca ciężarówki.

Od kilku dni na drogach Podkarpacia możemy obserwować trudne warunki spowodowane opadami śniegu. Policjanci apelują o rozwagę kierowców.

- Jezdnie są śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że opady w połączeniu z niską temperaturą wydłużają drogę hamowania pojazdu, bardzo łatwo na mokrej i śliskiej jezdni wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej.