Przelew na 2 mln zł

Domostawa. Proboszcz przed emeryturą przelał sobie 2 mln zł z konta parafii! Twierdzi, że to jego pieniądze

Ksiądz proboszcz parafii Domostawa (Podkarpackie) miał przelać sobie na prywatne konto z konta parafii zawrotną kwotę, bo 2 miliony złotych! Sprawa się wydała, ponieważ internauta udostępnił w mediach społecznościowych wyciąg z konta.

O Domostawie (pow. niżański, Podkarpackie) zrobiło się głośno, gdy opublikowano w mediach społecznościowych wyciąg z konta, z którego wynikało, że ksiądz proboszcz przed odejściem na emeryturę miał zrobić sobie przelew na prywatne konto z konta parafii na 2 miliony złotych. Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski miał przelać pieniądze piątego lipca.

Nowe informacje w sprawie: Domostawa. Ksiądz przelał sobie 2 miliony i... zgłosił sprawę policji. Powód szokuje

"Parafianie Domostawy, obudźcie się, zobaczcie jak Wasz proboszcz zarządza kątem Waszej Parafii, 2 miliony złotych przelał na swoje prywatne konto w dniu 05.07, po tym jak się dowiedział, że ma odejść na emeryturę" - głosi wpis.

Pieniądze to nie wszystko – Igor Wasilewski

W związku z tymi doniesieniami Kuria Diecezjalna w Sandomierzu opublikowała komunikat.

"W związku z informacją o przelewie pieniędzy z konta parafii w Domostawie na prywatne konto Księdza Proboszcza, Kuria Diecezjalna w Sandomierzu informuje, że po zaraz otrzymaniu wiadomości, Biskup Ordynariusz przeprowadził w dniu dzisiejszym (16.08.- przyp. red.) rozmowę z Księdzem Proboszczem, który wyjaśnił, że chodzi o jego prywatne pieniądze przelane początkowo z osobistego konta na konto parafialne w celu zakupu obligacji dla parafii, a następnie wycofane, gdyż nie było takiej możliwości" – podpisał ks. Roman Janiec, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Zobacz również: Tragiczny wypadek w Wiśniowej. Zginął 27-letni motocyklista

Oświadczenie kończy się informacją o wszczęciu postępowania w tej sprawie.

"Biskup Ordynariusz wszczął kościelne postępowanie sprawdzające i mianował administratora parafii. Jednocześnie zostały powiadomione organy ścigania" - czytamy.

Pomimo wielokrotnych prób kontaktu, nie udało się nam dodzwonić do Parafii  pw. Matki Bożej Królowej Polski w Domostawie.

Sonda
Czy ksiądz jest dla ciebie osobą z autorytetem?
Listen to "Przestępcy coraz częściej kradną pieniądze z naszych kont. Czy w bankach są bezpieczne?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE