Prokuratura bada sprawę

Domostawa. Ksiądz przelał sobie 2 miliony i... zgłosił sprawę policji. Powód szokuje

Afera w parafii Domostawa (Podkarpackie). Ksiądz proboszcz miał przelać sobie na prywatne konto z konta parafii zawrotną kwotę, 2 miliony złotych! Sprawa się wydała, internauta udostępnił w mediach społecznościowych wyciąg z konta. Policja szuka osoby, która upubliczniła te dane. Prokuratura prowadzi dwa postępowania w tej sprawie.

Jak już pisaliśmy, o parafii w Domostawie zrobiło się głośno, kiedy opublikowano w mediach społecznościowych wyciąg z konta, z którego wynikało, że ksiądz proboszcz Stanisław K. przed odejściem na emeryturę miał zrobić sobie przelew na prywatne konto z konta parafii na 2 miliony złotych. Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski miał przelać pieniądze piątego lipca.

"Parafianie Domostawy, obudźcie się, zobaczcie jak Wasz proboszcz zarządza kątem Waszej Parafii, 2 miliony złotych przelał na swoje prywatne konto w dniu 05.07, po tym jak się dowiedział, że ma odejść na emeryturę" - głosił wpis w Internecie, razem z nim opublikowano cały dokument dotyczący przelewu.

Zobacz też: Tarnobrzeg. Raniła nożem kolegę. Dramat podczas libacji alkoholowej

Proboszcz parafii, który przeszedł na emeryturę osobiście sprawy nie komentuje. Milczy też telefon parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Domostawie. Komunikat w związku z tą sprawą wydała Kuria Diecezjalna w Sandomierzu.

"W związku z informacją o przelewie pieniędzy z konta parafii w Domostawie na prywatne konto Księdza Proboszcza, Kuria Diecezjalna w Sandomierzu informuje, że po zaraz otrzymaniu wiadomości, Biskup Ordynariusz przeprowadził w dniu dzisiejszym (16.08.- przyp. red.) rozmowę z Księdzem Proboszczem, który wyjaśnił, że chodzi o jego prywatne pieniądze przelane początkowo z osobistego konta na konto parafialne w celu zakupu obligacji dla parafii, a następnie wycofane, gdyż nie było takiej możliwości. Biskup Ordynariusz wszczął kościelne postępowanie sprawdzające i mianował administratora parafii. Jednocześnie zostały powiadomione organy ścigania – podpisał ks. Roman Janiec, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Straż Graniczna szkoli się z wykorzystania tarcz ochronnych

Afera w parafii w Domostawa. Prokuratura prowadzi dwa postępowania

Jak się okazuje, ksiądz zgłosił na policję informację o upublicznieniu danych z przelewu. Sprawcę szuka policja. Dodatkowo, Diecezja Sandomierska zgłosiła sprawę przelania pieniędzy na prywatne konto księdza.

-W tej sprawie prowadzone są dwa postępowania. Jednym zajęła się policja ze Stalowej Woli i dotyczy ono upublicznienia danych z konta parafii i przelewu, jaki ukazał się w Internecie. Sprawę na policję zgłosił sam ksiądz. Drugie zgłosiła Diecezja Sandomierska na policję w Nisku i dotyczy ono przelania pieniędzy z konta parafii na prywatne konto księdza. Pieczę nad oboma postępowaniami sprawuje Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu- poinformował w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel.

Sonda
Czy polscy księża to materialiści?