Prokuratura bada sprawę

Domostawa. Ksiądz przelał sobie 2 miliony i... zgłosił sprawę policji. Powód szokuje

Afera w parafii Domostawa (Podkarpackie). Ksiądz proboszcz miał przelać sobie na prywatne konto z konta parafii zawrotną kwotę, 2 miliony złotych! Sprawa się wydała, internauta udostępnił w mediach społecznościowych wyciąg z konta. Policja szuka osoby, która upubliczniła te dane. Prokuratura prowadzi dwa postępowania w tej sprawie.

Jak już pisaliśmy, o parafii w Domostawie zrobiło się głośno, kiedy opublikowano w mediach społecznościowych wyciąg z konta, z którego wynikało, że ksiądz proboszcz Stanisław K. przed odejściem na emeryturę miał zrobić sobie przelew na prywatne konto z konta parafii na 2 miliony złotych. Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski miał przelać pieniądze piątego lipca.

"Parafianie Domostawy, obudźcie się, zobaczcie jak Wasz proboszcz zarządza kątem Waszej Parafii, 2 miliony złotych przelał na swoje prywatne konto w dniu 05.07, po tym jak się dowiedział, że ma odejść na emeryturę" - głosił wpis w Internecie, razem z nim opublikowano cały dokument dotyczący przelewu.

Zobacz też: Tarnobrzeg. Raniła nożem kolegę. Dramat podczas libacji alkoholowej

Proboszcz parafii, który przeszedł na emeryturę osobiście sprawy nie komentuje. Milczy też telefon parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Domostawie. Komunikat w związku z tą sprawą wydała Kuria Diecezjalna w Sandomierzu.

"W związku z informacją o przelewie pieniędzy z konta parafii w Domostawie na prywatne konto Księdza Proboszcza, Kuria Diecezjalna w Sandomierzu informuje, że po zaraz otrzymaniu wiadomości, Biskup Ordynariusz przeprowadził w dniu dzisiejszym (16.08.- przyp. red.) rozmowę z Księdzem Proboszczem, który wyjaśnił, że chodzi o jego prywatne pieniądze przelane początkowo z osobistego konta na konto parafialne w celu zakupu obligacji dla parafii, a następnie wycofane, gdyż nie było takiej możliwości. Biskup Ordynariusz wszczął kościelne postępowanie sprawdzające i mianował administratora parafii. Jednocześnie zostały powiadomione organy ścigania – podpisał ks. Roman Janiec, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Straż Graniczna szkoli się z wykorzystania tarcz ochronnych

Afera w parafii w Domostawa. Prokuratura prowadzi dwa postępowania

Jak się okazuje, ksiądz zgłosił na policję informację o upublicznieniu danych z przelewu. Sprawcę szuka policja. Dodatkowo, Diecezja Sandomierska zgłosiła sprawę przelania pieniędzy na prywatne konto księdza.

-W tej sprawie prowadzone są dwa postępowania. Jednym zajęła się policja ze Stalowej Woli i dotyczy ono upublicznienia danych z konta parafii i przelewu, jaki ukazał się w Internecie. Sprawę na policję zgłosił sam ksiądz. Drugie zgłosiła Diecezja Sandomierska na policję w Nisku i dotyczy ono przelania pieniędzy z konta parafii na prywatne konto księdza. Pieczę nad oboma postępowaniami sprawuje Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu- poinformował w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel.

Sonda
Czy polscy księża to materialiści?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE