Dubiecko. Urządził kulig koledze, dostał mandat 2500 złotych

2022-01-25 14:24

20-letni kierowca audi otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych. Mężczyzna na terenie szkoły w gminie Dubiecko urządził swojemu znajomemu kulig. Do samochodu, na lince holowniczej, podpiął oponę i woził na niej 14-latka. Szczegóły poniżej.

W poniedziałek, 24 stycznia 2022 na terenie jednej ze szkół w gminie Dubiecko, młody mężczyzna urządził koledze kulig. Na oponie podpiętej do samochodu, woził nastolatka. Sprawę na policję zgłosiła nauczycielka, która zobaczyła, jak 14-letni chłopiec spadł z opony i uderzył w murek. Patrol z Komisariatu Policji w Dubiecku udał się na miejsce.

- Policjanci ustalili, że 20-letni mężczyzna wjechał audi na teren szkoły, podpiął oponę linką holowniczą do swojego auta i urządził kulig 14-letniemu znajomemu. Całą sytuację zauważyła z okna nauczycielka. Kobieta zadzwoniła na policję mówiąc, że kiedy kierowca wszedł w zakręt, chłopiec spadł z opony, uderzając w murek. Na szczęście 14-latek nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Został oddany pod opiekę rodziców - relacjonuje policja.

Zobacz też: Przyłęk. Citroen zderzył się z ciężarówką. Kobieta zginęła na miejscu

Za stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa innych osób poza drogą publiczną, policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych.

- Pamiętajmy, że taka zabawa może skończyć się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią. Wystarczy chwila nieuwagi, zbyt duża prędkość, gwałtowne hamowanie, niewidoczna nierówność - kamień czy konar drzewa ukryty pod śniegiem, żeby doszło do tragedii, której nie da się już cofnąć. Apelujemy zatem o rozwagę i przypominamy, że w wielu przypadkach to my sami stanowimy o swoim bezpieczeństwie - apelują policjanci.

Polecamy: Brat zaatakował brata nożem! Awantura domowa w gminie Lubaczów

Zlikwidowano kanał przemytu broni i narkotyków do Szwecji. Akcja CBŚP
Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE