Dwie osoby wpadły do cysterny. Istniało zagrożenie zatrucia oparami [GALERIA]

2021-06-15 22:01
MEZCZYZNI WPADLI DO CYSTERNY
Autor: Materiały prasowe Fot. PSP Przeworsk. Dwóch mężczyzn pracująych przy czyszczeniu cysterny znalazło się w jej wnętrzu i nie mogli samodzielnie wyjść

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku relacjonowała zdarzenie z 15.06.2021, które miało miejsce w Gorzycach, gdzie strażacy udzielali pomocy w wydostaniu się dwóch osób, które wpadły do cysterny ! Na miejscu pracowało kilka jednostek Straży Pożarnej, Policja, oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Jak doszło do tego zdarzenia?

Krótko po 10.00 rano pod numer 112 zadzwonił mężczyzna, który relacjonował, że inny mężczyzna pracujący przy czyszczeniu cysterny z paliwa wpadł do środka i nie może się wydostać. Na miejsce natychmiast zadysponowano 2 zastępy z Jednostek Ratowniczo Gaśniczych z Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, KSRG OSP Tryńcza, oraz lokalną jednostkę OSP Gorzyce. Ponadto w Gorzycach pod Tryńczą, gdzie miało dojść do tego nieszczęśliwego wypadku wysłano dwie karetki pogotowia i policję. Mężczyznom w cysternie bardzo szybo udało się pomóc. Ten, który wpadł pierwszy został bardzo szybko wyciągnięty przez świadków zdarzenia i nie potrzebował żadnej opieki medycznej.

-Mężczyźni zostali przebadani przez Zespół Pogotowia, ale na szczęście nic poważnego się nie stało. Sama cysterna miała pojemność 42 tys. litrów i była pusta. jedynym zagrożeniem były opary - relacjonował Tomasz Dzień z PSP Przeworsk.

Grób 18-letniej Eweliny w morzu kwiatów i zniczy

Gdyby mężczyźni przebywali dłużej w zbiorniku dostawczym  cysterny mogłoby dojść do zatrucia. Na szczęście przytomna reakcja świadków uchroniła ich od niebezpiecznych powikłań.

 Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE