Tarnobrzeg: Dzięki sąsiadce policja zatrzymała włamywaczy! Jeden złodziej tak się zmęczył, że spał

2020-06-05 14:44
POLICJA
Autor: Materiały policyjne

Dzięki czujności zaniepokojonej sąsiadki oraz interwencji policjantów, zatrzymani na gorącym uczynku zostali dwaj mężczyźni, którzy włamali się do domu jednorodzinnego i usiłowali ukraść elementy instalacji grzewczej. Okazało się, że jeden ze sprawców ma na swoim koncie jeszcze włamanie do szkolnej świetlicy, z której ukradł laptopy i odtwarzacz DVD. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Tarnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzanej sytuacji w jednym z domów na osiedlu Wielowieś. Zaniepokojona sąsiadka zawiadomiła rodzinę właściciela domu jednorodzinnego, że podczas jego nieobecności, nieznajome osoby weszły na posesję i hałasują. Ponieważ właściciel domu przebywał w tym czasie w szpitalu, jego siostra natychmiast zadzwoniła do policjantów i poprosiła o pomoc.

- Przybyły na miejsce patrol sprawdził posesję. Funkcjonariusze ujawnili wybitą szybę w oknie domu. Policjanci natychmiast weszli do środka i zastali przebywających w domu dwóch mężczyzn. Jeden z nich, zmęczony demontażem elementów grzewczych, spał na łóżku, drugi pakował łup do torby. Na widok umundurowanych funkcjonariuszy, odrzucił torbę i zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Byli nimi dwaj mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 31 i 60 lat - informuje tarnobrzeska policja.

Na podstawie materiału dowodowego funkcjonariusze ustalili, że 31-latek ma na swoim koncie jeszcze jedno przestępstwo. W maju br. włamał się do szkoły podstawowej w Tarnobrzegu i ukradł dwa laptopy i odtwarzacz DVD, powodując straty na ponad 2 tys. złotych. Obaj mężczyźni byli w przeszłości notowani za przestępstwa kryminalne. Trafili do policyjnego aresztu. Zostali przesłuchani, policjanci przedstawili im zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego.

Zgodnie z art. 279 kodeksu karnego: kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl

Dzik zjadł dzieciom pierogi

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express: KLIKNIJ tutaj!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE