Dzięki Wam wybuduję dom dla mamy, babć i cioci (WIDEO)

2020-01-14 12:16 BO

Brawo! Czytelnicy Super Expressu po raz kolejny udowodnili, jak wielkie mają serca! Po naszym artykule o Dawidzie Krasnopolskim (26 l.) z miejscowości Nozdrzec na Podkarpaciu, udało się zebrać pieniądze potrzebne na wybudowanie nowego domu dla jego rodziny! Dzięki temu cztery schorowane kobiety wreszcie zamieszkają w cywilizowanych warunkach.

O Dawidzie Krasnopolskim na łamach Super Expressu pisaliśmy w grudniu. Chłopak prosił wtedy ludzi dobrej woli o pieniądze na nowy dom dla swoich najbliższych: mamy Marty Krasnopolskiej (56 l.), babci Marianny Krasnopolskiej (88 l.), drugiej babci Stefanii Karas (82 l.) i jej córki, cierpiącej na schizofrenię Agaty Karas (52 l.). Wszystkie kobiety zmagają się z chorobami i dolegliwościami. Opiekuje się nimi mama Dawida, pani Marta. Ich warunki bytowe są opłakane.

W domku nie ma bieżącej wody ani ogrzewania. Wiatr hula przez dziury w ścianach, tynk sypie się ze ścian i stropu, a toaleta to wychodek na zewnątrz. W jednym pokoiku śpią wszystkie cztery kobiety.

Dzięki szczodrości Czytelników gehenna rodziny pana Dawida się skończy. Udało się zebrać 150 tys. zł na budowę nowego domu!

– Nie wiem, jak mam dziękować. Są pieniądze na dom. Na święta dostałyśmy paczki. Płakałam otwierając każdą z nich – mówi wzruszona Marta Krasnopolska.

Radości nie kryje również  Dawid.

- Dziękuję z całego serca. Mam nadzieję, że dobro wróci do każdego darczyńcy, że za każdą złotówkę dla nas dostaną stokroć tej sumy – mówi Dawid.

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl