O włos od tragedii w Jaśle. Ponad 40 osób musiało uciekać w ciemności

2021-10-14 22:32
Strażacy
Autor: Mat. straży pożarnej Ewakuacja mieszkańców bloku w Jaśle. W akcji brało udział 5 zastępów straży pożarnej. Zdj. ilustracyjne.

Z bloku w Jaśle na Podkarpaciu ewakuowane zostały 44 osoby. Ewakuację zarządził nadzór budowlany. Prawdopodobnie budynek został uszkodzony podczas remontu prowadzonego w bloku. Ewakuowane osoby znalazły schronienie u swoich rodzin. W akcji brało udział 5 zastępów strażackich.

W czwartek, 14 października, 44 osoby zostały ewakuowane z bloku w Jaśle (woj. podkarpackie). Ewakuację zarządził nadzór budowlany. Budynek został uszkodzony prawdopodobnie podczas prac remontowych, które były prowadzone w bloku.

Jak powiedział PAP w czwartek rzecznik podkarpackich strażaków Marcin Betleja, strażacy otrzymali prośbę o pomoc w ewakuacji mieszkańców bloku przy ul. Metzgera po godz. 19.

Jasło: Ewakuacja bloku

– Na miejscu strażacy pomogli mieszkańcom opuścić swoje mieszkania. W sumie były to 44 osoby, które w większości znalazły miejsce u swoich rodzin – dodał Betleja.

Rzecznik podkreślił, że w bloku nie doszło do żadnego wybuchu. Ewakuacja zakończyła się po godzinie 21. W akcji brało udział 5 zastępów PSP.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rakszawa. Miał 4 promile i pojechał skuterem po piwo i papierosy. 32-latek jazdę zakończył upadkiem

Jasło: Zamknięta została ulica Metzgera. Ulica jest częścią drogi krajowej nr 28 

- Z powodu zagrożenia runięciem bloku wielorodzinnego zamknięta została ulica Metzgera w Jaśle (Podkarpackie). Ulica ta jest częścią drogi krajowej nr 28 – poinformował w czwartek w nocy dyżurny punktu informacji drogowej GDDKiA.

W komunikacie zaznaczono, że ulica Metzgera została zamknięta od skrzyżowania z ulicą 3 Maja do ronda z ulicą Kościuszki. Droga będzie zamknięta prawdopodobnie do piątku, do godzin porannych.

Pożar w wieżowcu i strażacy z noszami na linach. Spektakularne ćwiczenia służb
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE