Gigantyczny przemyt narkotyków w Korczowej: Jest akt oskarżenia [ZDJĘCIA]

2018-05-08 12:16

Trzej obywatele Ukrainy odpowiedzą za przewożenie narkotyków z Polski na Ukrainę. Udaremniono przemyt 237 kilogramów żywicy konopi. 

18 lutego 2017 roku udaremniono przewóz z Polski na Ukrainę przez przejście graniczne Korczowa – Krakowiec znacznej ilości środka odurzającego w postaci żywicy konopi o łącznej wadze 237 kilogramów:

- Narkotyki przewożone były z Hiszpanii do Rosji przez „kurierów”. Ukryte były one w skrytkach konstrukcyjnych umieszczonych w progach samochodów osobowych marki BMW X6 oraz BMW X5 na ukraińskich tablicach rejestracyjnych - informuje Prokuratura Krajowa.

Zatrzymano trzy osoby, które działały w zorganizowanej grupie przestępczej., która działała na terenie UE, Ukrainy i Rosji. 

30 kwietnia Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko trzem obywatelom Ukrainy. Na ławie oskarżonych zasiądzie dwóch mężczyzn: 39-letni Viktor K. i 46-letni Yevgeni S. oraz jedna kobieta: 34-letnia Olga P. Oskarżonym grozi do 20 lat więzienia. 

Zobacz też: Bieszczady: Nieopodal domu żmija ukąsiła 14-latka. Wezwano śmigłowiec

ZOBACZ TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE