Gmina Błażowa. Matka znęcała się nad noworodkiem. Malutki Adaś trafił do szpitala

i

Autor: Pexels /Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Gmina Błażowa. Matka znęcała się nad noworodkiem. Malutki Adaś trafił do szpitala

Gmina Błażowa. Matka znęcała się nad noworodkiem. Malutki Adaś trafił do szpitala

2022-07-01 10:31

31-letnia Monika S., mieszkanka gminy Błażowa miała znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoim malutkim dzieckiem. Położna w trakcie kontroli zauważyła u noworodka obszerne zasinienia tułowia. Sąd Rejonowy w Rzeszowie uznał kobietę winną. Szczegóły poniżej.

Śledztwo przeciwko 31-letniej Monice S. z gminy Błażowa prowadziła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie po tym, jak położna środowiskowa podczas witryny kontrolnej 27 grudnia 2021 roku zobaczyła u noworodka obszerne zasinienia tułowia. Na miejsce została wezwana policja oraz pracownicy GMOPS w Błażowej. Dziecko zostało przewiezione do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, gdzie wykonano specjalistyczne badania.

- Przesłuchana w charakterze podejrzanej Monika S. przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Następnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie w dniu 29 grudnia 2021 roku, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany do dnia 30 maja 2022 roku - informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Zobacz też: Przyznał, że zabił sąsiadkę, a jego zeznania są wstrząsające! Mamy wideo z wizji lokalnej [WIDEO, GALERIA]

Gmina Błażowa. Matka znęcała się psychicznie i fizycznie nad noworodkiem

Śledztwo dowiodło, że Monika S. miała nie akceptować dziecka od dnia narodzin, ignorowała jego potrzeby, okazywała mu niechęć i złość, wyzywała małego Adasia, mówiła mu, że jest niechcianym dzieckiem.

- W dniu 27 grudnia 2021 roku chcąc wyładować na nim złość złapała go ręką za brzuch, ścisnęła, a następnie szarpnęła jego całym ciałem w obie strony, czym spowodowała u niego obrażenia w postaci krwiaka oraz obrzęku powłok jamy brzusznej po stronie lewej skutkujące naruszeniem czynności narządu jego ciała na okres poniżej siedmiu dni - podaje Krzysztof Ciechanowski.

30 maja 2022 zapadł w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie wyrok w tej sprawie. Sąd uznał Monikę S. za winną zarzucanych jej czynów i wymierzył oskarżonej karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto Sąd orzekł środek zabezpieczający w postaci obowiązku poddania się psychoterapii celem poprawy funkcjonowania w zakresie relacji z małoletnimi dziećmi oraz zasądził od oskarżonej na rzecz Skarbu Państwa koszty sadowe w części w kwocie 500,00 zł. Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz również: Zamordował sąsiadkę i wyciął na jej czole krzyż. Zadał kilkadziesiąt ciosów nożem! "Modliłem się za nią w więzieniu". Brutalny mord w Nowej Sarzynie

Wstrząsające wyjaśnienia Przemysława S. w sądzie. Mężczyzna miał zabić sąsiadkę
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE