Gmina Lesko. Oszukany na kupnie opału. Pellet za ponad 7 tys. zł nie dotarł

i

Autor: Lernestorod/Pixabay.com Gmina Lesko. Oszukany na kupnie opału. Pellet za ponad 7 tys. zł nie dotarł

Oszustwo internetowe

Gmina Lesko. Oszukany na kupnie opału. Pellet za ponad 7 tys. zł nie dotarł

2022-09-13 20:44

Kolejne oszustwo związane ze sprzedażą opału. 51-letni mieszkaniec gminy Lesko (Podkarpackie) w sklepie internetowym zamówił pellet za kwotę 7400 zł i nie otrzymał towaru. Lescy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie. Szczegóły poniżej.

Jak wynika z relacji leskich policjantów, 51-letni mieszkaniec jednej ze wsi w gminie Lesko wczoraj (poniedziałek, 12 września 2022) powiadomił mundurowych, że padł ofiarą oszustwa. Kupił opał, ale go nie otrzymał.

- Z jego relacji wynika, że na początku września zamówił w sklepie internetowym prawie 2 tony pelletu, za który zapłacił przelewem 7400 zł. Jednak nie otrzymał zamówionego towaru, a kontakt ze sklepem się urwał - informuje KPP Lesko.

Strona internetowa, na której znalazł ofertę sprzedaży opału nie była aktywna, tak samo jak numer telefonu, pod którym wcześniej potwierdzał swoje zamówienie. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

- Apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas internetowych transakcji związanych z zakupem opału. Trudna sytuacja na rynku opałowym może być w sposób bezwzględny wykorzystywana przez przestępców - apeluje policja.

Przypomnijmy, wcześniej pisaliśmy o mieszkańcu powiatu kolbuszowskiego, który kupił ekogroszek, ale ten nigdy do niego nie dotarł. Mężczyzna stracił ponad 2 tys. złotych

Zobacz też: Zabójstwo w Przemyślu. Nie żyje 35-letnia Anna. Znała mordercę?

Poważny wypadek z udziałem hulajnogi
Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?