Kolbuszowa. Zamówił ekogroszek przez internet, został oszukany. Stracił ponad 2 tys. zł

i

Autor: Chronomarchie /Pixabay.com Kolbuszowa. Zamówił ekogroszek przez internet, został oszukany. Stracił ponad 2 tys. zł

Uwaga na oszustów

Kolbuszowa. Zamówił ekogroszek przez internet, został oszukany. Stracił ponad 2 tys. zł

2022-09-12 11:30

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego padł ofiarą oszustów internetowych. Zamówił ekogroszek przez stronę internetową, wypełnił formularz i zapłacił. Niestety, ekogroszek nigdy do niego nie dotarł, a mężczyzna stracił ponad 2 tys. zł.

Oszuści postanowili, że tym razem wykorzystają trudną sytuację na rynku opałowym, by wyłudzić pieniądze. Jak podaje podkarpacka policja, w piątek (9.09.2022), do Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej zgłosił się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Mężczyzna kupił ekogroszek, ale ten nigdy do niego nie dotarł.

- Z relacji mężczyzny wynikało, że kilka dni wcześniej zamówił na stronie internetowej ekogroszek. Po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia, dokonał wymaganej płatności za towar. Zamówiony opał miał przyjść kurierem. Po kilku dniach, kiedy pokrzywdzony nie otrzymał zamówionego towaru, jak również nie mógł nawiązać żadnego kontaktu ze sprzedającym, poszukał informacji na jego temat w internecie. Jak się okazało, znalazł wiele komentarzy świadczących o tym, że ma do czynienia z oszustem - informuje KPP Kolbuszowa.

Zobacz też: Energia z Ukrainy trafi do Rzeszowa? Ważne słowa Wołodymyra Zełenskiego

Mężczyzna stracił ponad 2 tys. złotych. W sprawie prowadzone jest postępowanie.

- Oszuści wykorzystują każdą sytuację, aby osiągnąć swój cel. Niepewna sytuacja na rynku opałowym jest również okazją wykorzystywaną przez przestępców. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas internetowych transakcji związanych z zakupem opału - apelują mundurowi.

Zobacz również: Wojtkowa. Papierosy spadły z nieba! Przemycano je dronem

Jesienna Giełda Płytowa w Bydgoszczy
Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?