Wypadek autokaru

Grabownica Starzeńska. Wypadek autokaru na DW 835! W autobusie było 47 osób [AKTUALIZACJA]

2022-10-14 21:17

Do wypadku z udziałem autokaru doszło w Grabownicy Starzeńskiej na DW 835 w pow. brzozowskim na Podkarpaciu, w piątek (14 października 2022). Podróżowało nim 47 osób. Na miejscy pracują służby. Droga jest zablokowana.

Wypadek autokaru w Grabownicy Starzeńskiej. Aktualizacja, godz. 21:05

Jak przekazuje nam bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP 9 osób w tym 2 dzieci trafiło do szpitali wskutek wypadku autokaru, do którego doszło dzisiaj około godziny 16.30 w Grabownicy Starzeńskiej.

- W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, wszyscy podróżujący autokarem byli już poza pojazdem. Autokarem podróżowało 47 osób. 45 turystów z Wielkopolski, wśród nich dwoje dzieci w wieku 13 i 16 lat oraz 2 kierowców. Do szpitali trafiło 9 turystów, wśród nich dwoje dzieci w wieku 13 i 16 lat. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jedna z osób poszkodowanych została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR - mówi bryg. Marcin Betleja.

W kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało 17 zastępów straży pożarnych z pow. sanockiego, brzozowskiego i krośnieńskiego. W tej chwili trwa wyjaśnianie okoliczności, które doprowadziły do tego wypadku. Utrudnienia w Grabownicy Starzeńskiej na DW 835 mogą potrwać jeszcze 3 godziny czyli do godziny 24.00.

Wcześniej informowaliśmy:

Grabownica Starzeńska. Wypadek autokaru na DW 835! W autobusie było 47 osób [14.10.2022]

Do wypadku doszło w piątek (14 października) w Grabownicy Starzeńskiej, niedaleko Brzozowa, na DW 835 około godziny 16.30. Jak wynika z informacji przekazanych przez straż pożarną, w wypadku autokaru rannych zostało 7 osób.

- W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, autokar, którym podróżowało łącznie 47 osób, znajdował się w rowie. Wszyscy podróżujący autokarem samodzielnie opuścili pojazd. 7 podróżnych zostało poszkodowanych, wymagali pomocy medycznej, zostali zabrani do szpitala - podaje bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Na miejscu pracuje 17 zastępów straży pożarnych.

Wypadek autokaru w Grabownicy Starzeńskiej. Utrudnienia

Na miejscu wypadku na DW 835 w Grabownicy Starzeńskiej są utrudnienia w ruchu.

- Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej numer 835 relacji Grabownica Starzeńska - Dynów mogą potrwać przez kilka najbliższych godzin - informuje bryg. Marcin Betleja.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy  na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl

Wąskim chodnikiem prosto w słup! Drogowy absurd na szczecińskim Niebuszewie
Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?