Grupa produkująca NARKOTYKI rozbita. Siedem plantacji konopi pod Mielcem! [WIDEO]

2019-09-11 16:01 BL
Nielegalne plantacje konopi znalezione pod Mielcem
Autor: KPP Mielec Nielegalne plantacje konopi znalezione pod Mielcem

Trwająca kilka tygodni akcja mieleckiej policji poskutkowała rozbiciem grupy zajmującej się wytwarzaniem środków odurzających. W ramach śledztwa ujawniono m.in. siedem plantacji konopi i ponad 20 kilogramów nielegalnych produktów.

Wydział kryminalny mieleckiej komendy policji od kilku tygodni zajmował się rozpracowaniem działalności grupy, która zajmowała się przestępczością narkotykową na terenie tego powiatu. Działania funkcjonariuszy przyniosły oczekiwane efekty.

Udało się ustalić tożsamość trzech mężczyzn, w wieku 22, 23 i 31 lat, którzy zajmowali się nielegalną uprawą konopi indyjskiej i produkcją marihuany na szeroką skalę. Dwóch z nich to mieszkańcy Krakowa, jeden z nich, 23-latek, jest mieszkańcem powiatu mieleckiego.

Policjantom udało się ustalić lokalizację siedmiu specjalnie przygotowanych plantacji w miejscowości Partynia w gminie Radomyśl Wielki. Tam ujawniono aż 242 krzewy konopi, ponad 17 kg suchego, przygotowanego do przetwarzania ziela konopi i prawie 2,5 kg suszu marihuany zapakowanego w plastikowe worki. Prawdopodobnie wszystko miało trafić do nielegalnego obiegu. Ponadto na miejscu znaleziono profesjonalny sprzęt, w tym fotopułapki, sitka oraz wagi.

W trakcie zatrzymania, podejrzani mężczyźni stawiali policjantom opór. Teraz, decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Tam poczekają na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości.

Cała trójka usłyszała już zarzut nielegalnej uprawy konopi i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających.