SARNA

i

Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Strażacy z OSP Handzlwka przywieżli malutką sarekę do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Handzlówka. Strażacy uratowali sarenkę z siatki [WIDEO, GALERIA]

2022-06-24 14:24

Czerwiec to okres, kiedy na polach i w lasach pojawiają się małe zwierzaki. Maluchy nie zawsze mają to szczęście, że mogą dorastać z mamą. Kiedy jej zabraknie, często popadają w tarapaty. Tym razem z opresji malutką sarenkę uratowali druhowie z OSP Handzlówka. Rannego zwierzaka przywieziono do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

W Handzlówce pod Łańcutem w tarapaty wpadła malutka sarenka, która zaplątała się w siatkę i nie mogła z niej wyjść. Próbując się uwolnić, pokaleczyła się. Weterynarze na jej ciele znaleźli też starsze liczne rany. Być może sarenkę zaatakowało jakieś inne zwierzę i ta rzucając się do ucieczki, zaplątała się w siatkę.

Zobacz też: Bocian Edek wypadł z gniazda i połamał nogę [WIDEO, GALERIA]

Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki

Przestraszonej sarence pomogli strażacy z OSP Handzlówka, którzy oswobodzili maluszka i przywieźli do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Tam weterynarze zbadali zwierzę i zaopiekowali się nią. Najbliższy czas spędzi  w Lecznicy, gdzie zostanie zaopatrzona, a weterynarze zajmą się nią, by  zwierzak mógł wrócić na wolność i był tam samodzielny.

Sonda
Czy zaatakowało Cię kiedyś dzikie zwierzę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE