Iluminacje świąteczne z Rzeszowa zachwycają! Czy wygrają w konkursie "Świeć się z Energą"?!

2019-12-06 17:16 Akcja Partnerska
Iluminacje świąteczne z Rzeszowa zachwycają! Wygrają w konkursie Świeć się z Energą?!
Autor: Tomasz Skoczylas Iluminacje świąteczne z Rzeszowa zachwycają! Wygrają w konkursie "Świeć się z Energą"?!

Po raz jedenasty rusza konkurs Świeć się z Energą. Jedyny w swoim rodzaju plebiscyt, którego zadaniem jest wyłonienie najbardziej rozświetlonego miasta w Polsce w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Kto w tym roku stanie na podium? Przed nami pierwszy etap zabawy - zgłaszajcie swoje miasta i walczcie o charytatywne nagrody, tytuł „mistrza województwa” oraz awans do finału! Dla amatorów fotografii też mamy coś specjalnego.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to jedyny w swoim rodzaju czas kiedy każdy dom nabiera kolorów. I nie ma co ukrywać, ale chyba wszystkie miasta prześcigają się w dekorowaniu świetlistymi konstrukcjami ulic, parków i placów. Walka jest zacięta, bo każdy chce żeby to jego miasto było tym najlepiej rozświetlonym. Iluminacje z roku na rok coraz bardziej zaskakują, dlatego nie zwlekajcie dłużej tylko zgłaszajcie swoje miejsca do plebiscytu „Świeć się z Energą”. W ciągu ostatnich 10 lat plebiscyt wygrywały: Rzeszów, Szczecin (dwa razy), Bielsko Biała (dwa razy), Połczyn-Zdrój (dwa razy), Zamość (dwa razy) oraz Sędziszów Małopolski.

Rzeszów ma szansę powalczyć o zwycięstwo w konkursie Świeć się z Energą!
Autor: Tomasz Skoczylas Rzeszów ma szansę powalczyć o zwycięstwo w konkursie "Świeć się z Energą"!

Świeć się z...

Plebiscyt dzieli się na dwa etapy: wojewódzki i finał ogólnopolski, a ocena kandydatów odbywa się na podstawie zdjęć prezentujących świąteczny klimat miejscowości. Zwycięskie miasto zdobywa tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” oraz otrzymuje cenne nagrody dla potrzebujących o łącznej wartości 50 000 zł. Do każdego z pozostałych finalistów - „mistrza województwa” trafia pomoc o wartości 10 000 zł.

Aby twoje miasto wzięło udział w konkursie należy zgłosić je do Plebiscytu w terminie od 6.12.2019 do 2.01.2020 roku.

Konkurs fotograficzny

Na tym jednak nie koniec, bo równolegle do Plebiscytu miast odbywa się konkurs fotograficzny adresowany do osób uwielbiających robić zdjęcia. Miłośnicy fotografii rywalizują w kilku kategoriach tematycznych takich: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka. Pamiętajcie liczy się przede wszystkim kreatywność! Konkurs trwa od 6.12.2019 do 15.01.2020 roku. Każdy uczestnik może dokonać po 2 zgłoszenia w każdej kategorii tematycznej za pomocą formularza dostępnego na stronie konkursowej SwiecSie.pl.

Konkurs rusza 6 grudnia, wszystkie potrzebne informacje o plebiscycie i towarzyszących mu konkursach w ramach „Świeć się z Energą” znajdziecie na stronie SwiecSie.pl.

Rzeszów zachwyca nie tylko w święta. Powtórzy sukces sprzed lat?

Nasze miasto może się już pochwalić triumfem w konkursie "Świeć się z Energą". Miało to miejsce w 2010 roku. Rzeszów otrzymał aż 33% głosów internautów!

- Pierwsze miejsce w tak prestiżowym konkursie to dla nas powód do dumy. Cieszymy się bardzo, że nasze starania i pomysł na oświetlenie świąteczne miasta zostały docenione. Sukces jest tym większy, że o wynikach głosowania decydowali internauci. To zobowiązuje - mówił wtedy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Czy w tym roku Rzeszów powalczy o kolejny tryumf? Miasto zachwyca nas wspaniałymi iluminacjami, które możemy podziwiać m.in. na Rynku. Sprawne oko mieszkańców stolicy województwa podkarpackiego z pewnością dostrzegło również sanie z reniferami, ozdoby na największych rondach, czy chociażby ślicznie udekorowane latarnie.

Rzeszów ma się czym pochwalić. Konkurs Świeć się z Energą znów z sukcesem?
Autor: Tomasz Skoczylas Rzeszów ma się czym pochwalić. Konkurs "Świeć się z Energą" znów z sukcesem?

Mieszkańcy podkreślali w rozmowie z naszym portalem, że są bardzo pozytywnie zaskoczeni tegorocznymi dekoracjami. - Jest ich naprawdę dużo! - przyznaje pan Łukasz.

Czy Rzeszów zgarnie największą nagrodę, którą przeznaczy na cele charytatywne? Dowiemy się tego w przyszłym roku. Jedno jest pewne - kandydatura jest bardzo poważna!

Rzeszów chce nawiązać do sukcesu z 2010 roku, kiedy to wygrał konkurs Świeć się z Energą
Autor: Tomasz Skoczylas Rzeszów chce nawiązać do sukcesu z 2010 roku, kiedy to wygrał konkurs "Świeć się z Energą"
Konkurs Świeć się z Energą?!
Autor: media.energa.pl Link: https://swiecsie.se.pl/

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa (www.energa.pl), Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Akcja Partnerska