Internauta zapytał, co się stanie, gdy nie damy koperty z pieniędzmi na kolędzie. Ksiądz odpowiada!

i

Autor: Screen z nagrania / pixabay.com Internauta zapytał, co się stanie, gdy nie damy koperty z pieniędzmi na kolędzie. Ksiądz odpowiada!

Kolęda 2023

Internauta zapytał, co się stanie, gdy nie damy koperty z pieniędzmi na kolędzie. Ksiądz odpowiada!

2023-01-05 11:31

Tuż po świętach księża zwyczajowo udają się na kolędę do swoich parafian. Kwestią, która jest często poruszana przez internautów to "koperta", a w niej pieniądze z ofiarą, które są przekazywane kapłanowi podczas wizyty duszpasterskiej. Oprócz pytań, ile włożyć księdzu do koperty, pojawiają się też pytania o to, co się stanie, gdy koperty nie przekażemy. Takie pytanie otrzymał ksiądz Sebastian Picur, który udziela się na TikToku.

Kolęda to inaczej wizyta duszpasterska, która zwykle zaczyna się tuż po świętach Bożego Narodzenia. We wcześniejszych latach w związku z pandemią koronawirusa w większości parafii kolęd nie było, teraz znów wracają. Temat wizyt duszpasterskich i kopert dla księdza rozgrzewają internautów - ile włożyć do koperty i czy w ogóle trzeba przekazać księdzu pieniądze?

Ksiądz Sebastian Picur z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, który bardzo udziela się na TikToku, gdzie dodaje nagrania dotyczące wiary i religii katolickiej otrzymał takie pytanie od internauty:

"A tak czysto teoretycznie... gdyby nikt nie dał przez dwa lata z rzędu, to czy nie zrezygnowalibyście z kolęd?"

Ksiądz Sebastian Picur postanowił nagrać filmik z wyjaśnieniem:

"Głównym celem kolędy jest błogosławieństwo, wspólna modlitwa, rozmowa, poznanie parafian i księdza" - objaśnił.

Na kanale księdza można też zobaczyć nagranie, na którym duchowny tłumaczy, że kwestia ofiary po kolędzie zależy od zwyczajów danej parafii.

"Ja mam doświadczenie dobrowolnej ofiary. Ktoś może i chce, to składa ofiarę, inny nie. Myślę, że to najlepsza opcja" - opowiedział w nagraniu ksiądz Picur.

Ksiądz Sebastian Picur to duchowny znany internautom. Jego kanał śledzi już 232 tys. osób, a jego nagrania zdobyły już ponad 2,7 miliona serduszek.

Niezwykła szopka w Różance przyciąga tłumy
Sonda
Ile dajesz do koperty księdzu po kolędzie?