Łabędź Orfeusz złamał nogę. Jak przebiega rehabilitacja? [ZDJĘCIA]

2021-11-24 16:24
LABEDZ
Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Weterynarz Agnieszka Majchrowicz dogląda Orfeusza od samego początku pobytu w Lecznicy

Łabędzie to ptaki ciężkie. Złamanie nogi u tych zwierząt to zawsze spore wyzwanie dla weterynarzy. Rana nie goi się za szybko, a rehabilitacja jest długa i trudna. Nie inaczej jest z Orfeuszem, który kilka miesięcy temu trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu z poważnym złamaniem nogi.

 Jeszcze we wrześniu tego roku Orfeusz najprawdopodobniej został potrącony przez samochód. Łabędź ma nie tylko poważnie złamaną nogę, ale i sporo obrażeń wewnętrznych. Biedak bardzo cierpiał. Do Lecznicy trafił odwodniony i bardzo osłabiony. O żadnej operacji nie mogło być mowy, póki ptak nie zostanie wzmocniony. Istniało spore ryzyko, że ptak umrze,  nie wybudziwszy się z narkozy.

Zobacz też: Wilki i orzeł ucztują w Bieszczadach. Natura na niezwykłych fotografiach [ZDJĘCIA]

Orfeusz dostał mnóstwo lekarstw i wzmacniających kroplówek. Potem trafił na stół operacyjny. Wprowadzanie go w stan narkozy trwało około pół godziny. Operacja okazała się trudniejsza niż przewidywali weterynarze. Zespół specjalistów z Przemyśla składał ptaka ponad dwie godziny. Łabędź na szczęście wybudził się ze śpiączki i przeżył zabieg. teraz ma się lepiej. Jest ciągle poddawany rehabilitacji i badaniom. Weterynarze dbają o niego, ale leczenie jest bardzo wymagające.

Łabędź Orfeusz miał poważne złamanie nogi. Jak przebiega jego rehabilitacja?

- Badania u Orfeusza. Posłuchajcie najnowszych wieści. Łatwo nie jest zrost wolny a i Orfi trochę grymasi. Trzymajcie kciuki. Orfeusz bardzo ucieszy się z Drewnojadów, Mączników i Gardena Fun mieszanki paszowej dla Łabędzi. 

Jeżeli możesz proszę ustaw stałą pomoc to dla nas potrzebne wsparcie i pewność kolejnych dni. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych ul. Zamoyskiego 15 37-700 Przemyśl

Santander Bank Polska S.A : 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000

W tytule: wsparcie. Przelewy z zagranicy Swift : WBKPPLPP

IBAN: PL27150016341216300543900000- pisali pracownicy Ośrodka.

Pomóc można również na  portalu pomagam.pl <<TUTAJ>>.

Czytaj też: Weterynarz przebadał świnkę morską. Co dolega małemu pacjentowi? [ZDJECIA]

Dużo o postępującej rehabilitacji Orfeusza mówiła doktor Agnieszka Majchrowicz, która zajmuje się królewskim ptakiem od początku. Obecnie łabędź poddawany jest  rehabilitacji w wodzie oraz wszelakim badaniom, by nie złapał żadnej innej infekcji i jego leczenie szło jak najszybciej. Niestety, coraz niższa temperatura na zewnątrz nie pomaga. Orfeusz najlepiej czuje się w cieplejsze dni. Wówczas spaceruje z większą radością.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE