Jasło. DK 28 zablokowana w miejscu, gdzie budynek grozi zawaleniem. Ewakuowano z niego ponad 40 osób

2021-10-15 8:33
Jasło. DK 28 zablokowana w miejscu, gdzie budynek grozi zawaleniem. Ewakuowano z niego ponad 40 osób
Autor: Beata Olejarka Jasło. DK 28 zablokowana w miejscu, gdzie budynek grozi zawaleniem. Ewakuowano z niego ponad 40 osób / Zdjęcie ilustracyjne

W czwartek z bloku w Jaśle na Podkarpaciu ewakuowane zostały 44 osoby. Ulica Metzgera (część drogi krajowej nr 28) została zablokowana na czas zabezpieczenia budynku.

W czwartek, 14 października mieszkańcy bloku przy ulicy Metzgera w Jaśle zostali ewakuowani. Ponad 40 osób pospiesznie opuściło swoje mieszkania.

- Zaniepokojeni mieszkańcy powiadomili o nieprawidłowościach podczas prac remontowych w pomieszczeniach części parterowej bloku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas prac remontowych doszło do naruszenia elementów konstrukcyjnych budynku, co może grozić jego zawaleniem - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik z KPP Jasło.

Ewakuacja zakończyła się po godzinie 21.

Ulica Metzgera w Jaśle zablokowana od czwartku

Od wczoraj ulica Metzgera (część drogi krajowej nr 28) została zablokowana dla ruchu kołowego i pieszego na odcinku od skrzyżowania z ul. 3-go Maja do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Policjanci zabezpieczają ten teren i kierują na objazdy. Ulica pozostanie zamknięta do czasu zabezpieczenia budynku.

Zobacz też: O włos od tragedii w Jaśle. Ponad 40 osób musiało uciekać w ciemności Ewakuacja zakończyła się po godzinie 21. W akcji brało udział 5 zastępów PSP.

Wałcz. Dwuletni chłopiec stał na parapecie na trzecim piętrze!
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE