Kamień. Policyjny pościg za pijanym motocyklistą. Miał ponad 1,6 promila

i

Autor: podkarpacka policja Kamień. Policyjny pościg za pijanym motocyklistą. Miał ponad 1,6 promila

Policyjny pościg

Kamień. Policyjny pościg za pijanym motocyklistą. Miał ponad 1,6 promila

2022-07-04 14:23

W Kamieniu na podkarpaciu policjanci chcieli zatrzymać motocyklistę, jednak ten zignorował polecenie do zatrzymania się, przyspieszył i próbował uciec! Mundurowi podjęli pościg i zatrzymali kierującego. Okazało się, że był pijany. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (3.07.2022) w Kamieniu (pow. rzeszowski) po godz. 19.00, policjanci dali sygnał motocykliście, by się zatrzymał. Ten jednak przyspieszył i próbował uciec! Policjanci rozpoczęli za nim pościg.

Zobacz też: Tragiczny wypadek w Zarębkach. Zginął 35-letni motocyklista

- Mimo podania sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, motocyklista kontynuował jazdę. Po kilkuset metrach motocyklista skręcił w boczną drogę, a następnie w pola. Policjanci kontynuowali pościg pieszo i zatrzymali motocyklistę. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,6 promila - podaje KMP Rzeszów.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a mężczyznę izolowali w izbie wytrzeźwień. 48-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: Rzeszów. Powstanie nowe rondo. Zmiana organizacji ruchu w rejonie ZUS

Podczas „Trzeźwego weekendu”, na drogach Podkarpacia policjanci  skontrolowali ponad 14 tys. kierujących - ujawnili 45 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 24 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 21 za przestępstwo.

Zaparkował na środku ronda! Jak on się tam znalazł?
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE