Rzeszów. Powstanie nowe rondo.  Zmiana organizacji ruchu w rejonie ZUS

i

Autor: ulleo/Pixabay.com Rzeszów. Powstanie nowe rondo. Zmiana organizacji ruchu w rejonie ZUS

Rzeszów. Powstanie nowe rondo. Zmiana organizacji ruchu w rejonie ZUS

2022-07-04 7:32

W poniedziałek (4.07.2022) po południu rozpocznie się budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. W związku z tym zostanie zmieniona organizacja ruchu w tamtym miejscu. Szczegóły poniżej.

W poniedziałek (4.07.2022) po południu rozpocznie się budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) – u zbiegu ulic Głowackiego i Fredry. W związku z rozpoczęciem prac od poniedziałkowego popołudnia zacznie zmieniać się organizacja ruchu w rejonie siedziby ZUS. Jadąc ul. Głowackiego od strony al. Piłsudskiego będzie można skręcić tylko w prawo, w ul. Siemiradzkiego. Nie będzie możliwości skręcania w lewo, w ul. Fredry ani zawracania. Te utrudnienia, związane z budową ronda, wprowadzone zostają do odwołania.

Zobacz też: Pani Beata rozliczyła PIT w Rzeszowie i wygrała samochód!

Przebudowa dróg w Rzeszowie

Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa zbliża się do finału. To inwestycja warta blisko 52 mln zł. Budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS to jeden z ostatnich etapów inwestycji.

- Przebudowa kilkunastu ulic m.in. Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego jest jedną z największych inwestycji drogowych Rzeszowa ostatnich lat. Dzięki niej poprawi się komunikacja w centrum Rzeszowa – kierowcy m.in. będą mogli korzystać z wygodnego przejazdu pod torami w ciągu ul. Batorego. Nowy przejazd będzie szerszy – samochody będą mogły równocześnie jeździć w obydwu kierunkach - informuje Urząd Miasta Rzeszowa.

Prace są obecnie prowadzone w wielu miejscach. Jak podaje UM Rzeszów, na ul. Fredry trwają prace przy konstrukcji chodników oraz roboty brukarskie, na ul. Żółkiewskiego układane są warstwy konstrukcji jezdni oraz budowana jest kanalizacja sanitarna. Trwa także budowa oświetlenia oraz kanalizacji deszczowej. Przebudowa układu kilkunastu dróg w centrum Rzeszowa zakończy się jesienią. Prace są dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

Zobacz również: Gmina Błażowa. Matka znęcała się nad noworodkiem. Malutki Adaś trafił do szpitala

Łąki kwietne w Rzeszowie
Sonda
Czy w Rzeszowie czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE