Kierowca ukraińskiego busa chciał przemycić do Polski 680 paczek papierosów. Wpadł w Budomierzu [ZDJĘCIA]

2021-01-27 13:00 ap
Kierowca ukraińskiego busa chiał przemycić do Polski 680 paczek papierosów. Wpadł w Budomierzu [ZDJĘCIA]
Autor: KAS

Kierowca ukraińskiego busa próbował przemycić do Polski 680 paczek papierosów. Jego plan spalił jednak na panewce. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Budomierzu wykryli kontrabandę w podłodze pojazdu.

Kontrabanda w podłodze busa. Chciał przemycić papierosy, wpadł w Budomierzu

Kontrabandę w podłodze pojazdu odkryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Budomierzu, po tym kiedy samochód  został skierowany do szczegółowej kontroli. Jak informuje KAS podczas rewizji pojazdu, szczególną uwagę funkcjonariuszy wzbudziła podłoga. Jak się okazało, to miejsce posłużyło do ukrycia papierosów różnych marek produkcji zagranicznej. W podłogowej skrytce za przednimi siedzeniami busa znajdowało się 13,6 tysięcy szt. papierosów ( 680 paczek) bez polskich znaków akcyzy. Rynkowa wartość wykrytego towaru szacowana jest na ponad 10 tysięcy złotych.

  - Do własności papierosów przyznał się 46- letni kierowca, ob. Ukrainy. Przeciwko podejrzanemu o przemyt mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kary grzywny zabezpieczona została kwota 7 tys. złotych. - informuje KAS.

Express Biedrzyckiej - Adrian Zandberg: Rząd wepchnął ludzi w desperację