Kolejni powodzianie otrzymali sprzęt AGD. W rozwożeniu pomogli terytorialsi [ZDJĘCIA]

2020-08-03 9:42 AP
Kolejni powodzianie otrzymali sprzęt AGD. W rozwożeniu pomogli terytorialsi [ZDJĘCIA]
Autor: Paulina Lęcznar / materiały prasowe

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli sprzęt AGD do 89 rodzin powodzian. Terytorialsi z sanockiego i dębickiego batalionu WOT zajmowali się załadunkiem, rozładunkiem oraz dostarczenie do domów poszkodowanych pralek i kuchenek ufundowanych przez PGNiG. To już trzecia transza pomocy od tej fundacji dla powodzian z Podkarpacia.

Terytorialsi w piątek pomagali w rozwożeniu sprzętu AGD do 89 rodzin z gmin Jasienica Rosielna, Jedlicze, Brzyska, Kołaczyce oraz miasto i gmina Jasło, które najbardziej ucierpiały podczas czerwcowej powodzi, jaka przeszła przez Podkarpacie. Fundatorem pralek i kuchenek jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Zobacz też: Powódź na Podkarpaciu. Jawornik Polski pod wodą! Przerażające obrazy z zalanych miejsc! [ZDJĘCIA]

To już trzeci raz żołnierze z podkarpackiej brygady OT wspierali powodzian w dostarczaniu sprzętu AGD do poszkodowanych rodzin. Wcześniej sprzęt AGD rozwozili do mieszkańców Trzcinicy, Birczy, Łańcuta, Markowej, Kańczugi, Chmielnika, Hyżnego, Jawornika Polskiego, oraz Dubiecka. Łącznie do tej pory pomoc otrzymało 256 rodzin z 14 gmin. 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zadanie dystrybucji sprzętu AGD realizowała na wniosek wojewody podkarpackiego.

Mistrzostwa Radomia w koszykówce 3x3

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.